Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet mondani a védőnőnek,...

Meg lehet mondani a védőnőnek, hogy ne jöjjön?

Figyelt kérdés
Sajnos egy rémesen bunkó és tudálékos védőnőm van, aki csak a hibát keresi abban amit teszek és hülyébbnél hülyébb tanácsokkal lát el. Bejelentés nélkül jön, aztán lecsesz ha épp nem vagyok itthon, de már nem szeretem beengedni sem, mert csak elbizonytalanít és felidegesít. Megbántani nem akarom, de el tudom látni a 2 hónapos kislányom és nem szorulok a segítségére. Hogyan csináljam, hogy ne sértsem meg?
2009. máj. 13. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sűrűn mondogasd neki, hogy remekül mennek a dolgok, és majd telefonálsz, ha bármi kérdésed lenne.

A védőnő hatósági személy, nem lehet megtiltani a látogatását.

Egyébként érdekes, az én védőnőmet mintha a föld nyelte volna el, hetek óta nem hallottam felőle. Szerencsére jól boldogulok.

2009. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémmel kevesebb baj van, mégse szeretem. Felhívott, hogy nem tud kijönni a héten, minden rendben van-e. Mondtam hogy igen, és hogy jövő héten sem muszáj ám jönni, majd hívom, ha kell valami. Gondolom, vette a lapot, azóta nem jelentkezett. :)

7 hetes kislány anyukája.

2009. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy beszéljetek meg időpontot, mert nem lehet csak úgy beállítani! Amúgy csak az elején jár ilyen sűrűn.
2009. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is igy jártam a 6 éves fiamnál mikor pici volt.A védőnőnek sajnos menni kell,meg van adva nekik,hogy milyen gyakran.Ezt viszont a gyerekorvos dönti el,mert alájuk tartoznak.Én a dokinőnek elpanaszoltam és mindig kételyek közé vontam.A védőnő nem is jött szivesen,de mivel kellet ezért csak beugrott és semmit nem mert mondani,mert ugyis a dokinőnél is rákérdeztem.A dokinő ezért piszkálta és a falunkbol is elmenekült.A babám védőnője sajnos tul fiatal,de kedves.Nem tapasztalt,ő még a könyveknél tart.De most is inkább a dokit kérdezem.13 hónapos baba anyuja.
2009. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi megbeszéltük a védőnővel, hogy egy hónapba egyszer elmegyek vele a babával. Ő leméri, megméri, megnézi aztán kész. Ez így megy már 8 hónapja, és bevált. Bár az elején ő is volt nálunk, többször, aztán engem zavart, hogy idejön és akkor kérdeztem rá, hogy mi lenne ha mi mennénk, azt mondta jó. Úgyhogy kérdezz rá hátha... Az a "baj", hogy ha jól tudom akkor kötelezően kell látnia a gyereket bizonyos időközönként.

2009. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kötelező nekik rendszeresen megnézni a babát, viszont nem muszáj neki a lakásodra menni, mert ugye már látta, milyen körülmények között él a baba. Mondd meg neki nyugodtan, hogy ezentúl inkább beviszed hozzá havonta 1x. Mérje le, mondja el a "jótanácsait", te meg bólogass okosan, aztán úgyis úgy csinálod, ahogy neked jó. :)
2009. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nálunk nem jár ki a védőnő.akkor volt mikor a pici hazajött a kórházból.heti 2szer van fogadóórája mi csak ott találkozunk vele mikor méreckedni megyünk .
2009. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor felvetem neki ezt az "én viszem hozzá" verziót, csak az a baj, hogy ott is okoskodik, terhességem alatt másfél órákat hirdette az igét, de majd ráfogom a gyerekre, hogy ennie kell már!
2009. máj. 13. 12:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Talán az első hat hétben hetente egyszer kell látogatnia a babát, később pedig havonta. (ezt a védőnőm mosdta) A mi körzetünkben nagy tavaszi gyerekszületési akció volt, úgyhogy mi csak telefonon tartjuk a kapcsit, mert látja, hogy nem vagyok problémás anyuka, és örül, hogy kevesebb helyre kell mennie. Szerintem is az a megoldás, hogy Te viszed el hozzá méricskélni, a mondandója meg egyik füleden be, másikon ki..
2009. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nahat ez igy megy magyarorszagon?en kulfoldon elek,de ilyenrol eloszor halottam,hogy vedonok jarnak a lakasba.ez miota van igy?mondjuk en szlovakian elo magyar vagyok,sosem halottam errol,anyumeknal sem volt semmi vedono.nem idegesit titeket?mert en szerintem a baba torodes bennunk van,anyai oszton,nem kell oda vedono is.ha valamit meg nem tudunk azt vagy anyutolo vagy esetleg felhijuk a vedonot es megkerdezzuk.en magam elek kulfoldon,elso gyerekem,most 8honapos,meg egyszer sem hivtam a vedonot.3honapos,6honapos kivizsgalason voltunk.ennyi.merni merem,ha valami nem stimelt volna,biztos elvittem volna dokihoz.de nem turnem,hogy valamilyen vedono minden honapban okoskodna nekem.nem irigylem,es elhiszem,hogy idegesit.ez mar reg van igy?es mindenkihez jar?
2009. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!