Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemet mondani babanak ennivalo...

Nemet mondani babanak ennivalora? Mi a megoldas?

Figyelt kérdés
1 evesem reggeltol-estig enne. Ezzel nem is lenne gond,de kezd gombolyodni a draga. Teljesen mindegy,hogy fel oraja evett,ha meglat akarmit a mi kezunkben es nem kap belole , akkor ordit,igy mindig eszik egy kicsit akkor is,amikor mi.Volt mar,hogy oklendezesig ette magat. Azt nem tudom megoldani,hogy mindig vele uljunk le,meg nem is tudnek 3 orankent enni. Mondjak neki nem-et a kajara? Akkor megszakad a szivem!hogy legyek ilyen szivtelen? Valami megoldas?
2011. nov. 28. 12:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet összehangolni, hogy ne óránként egyen valaki a családból? És neked mindig pont egy órával kell a baba előtt enni, a párodnak meg pont egy órával később-fura dolog, annyi szent.


Egyébként pedig ha egész nap zabálna a gyerek vagy valami baja van, akkor gasztroenterológushoz kéne vinni vagy nem adsz neki eleget enni.


Alapból is baj lehet az étkezésével, mert mondjuk gyümölcstől, zöldségtől, ha óránként eszik is valaki, ritkán gömbölyödnek az emberek. És inkább azt gondolom, adsz neki valamit ami csupán cukor, hirtelen megemeli a vércukrát és aztán le is esik, ettől éhes fél óránként. Tartós szénhidrát kell, 50%-a az ételnek. Nem cukor.

Illetve hát van is, egy egy éves gyereknek sokkal gyakrabban kéne ennie. fél kilenc és 1 óra között, fura számítással van 3 óra. Addigra farkas éhes lehet, vércukra nulla, és jön a falási roham és nem tudja behozni, hiszen az agy adja a parancsot, enni, enni, enni.


Szerintem nyugodtan kaphatna tízórait és pótvacsorát is. És persze hogy gömbölyödik, hiszen a test raktározza a tápanyagot, mert nem jut időben újra táplálékhoz. A hízás ellen a legjobb módszer a rendszeres., valóban 3 óránkénti evés, minőségi kajával.

2011. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a válaszokat de ledöbbentem!!!

felnőtt létedre nem bírod ki, hogy akkor egyél mikor ideje van, de a pici gyerekednek nemet mondanál???

Nagyon durva :O

basszus, tényleg nehéz lenne leülni vele, vagy akkor enni mikor alszik és nem mászkálni kajával a szádban? nem tudom, nálunk ezek természetes dolgok, eszembe nem jutna a gyerekem előtt enni miközben őt nem kínálnám meg!

2011. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Óriási problémád van a saját rugalmatlanságod miatt! Egyetek egyszerre napi 4x vagy 5x, aztán kész.
2011. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Normalis valaszokat koszonom!Azoknak akik kioktatni probalnak,uzenem,hogy Nem fogok napi 5x enni,foleg ha nem vagyok ehes! Megneznek itt egyes embereket,tuti bort isznak es vizet predikalnak!Egyebkent meg delelott11-tol delutan 1-ig alszik,nem fogom ezt felkavarni,foleg,hogy ejszaka is 13 orat szepen vegigalszik.
2011. nov. 28. 16:46
 25/32 anonim ***** válasza:
kedves kérdezö.látom nagyon sok választ kaptál,remélem hogy még az enyémet is elolvasod.én totál megértem a problémádat,nálunk ugyanez a helyzet,csak nekem már 23 honapos.mindoig enni akar,ha valaki eszik,sajnos misem tudunk egyszerre ennni,mert lehetetlen.apa dolgozik,teljesen másképp jön ki,meg nekem is,söt én még mindig etetem a fiam,ugyhogy nem könnyü eggyütt enni.meghát én nem tizoraizok meg uzsizok,és igy másképp jön ki.azt hittem csak nálunk van igy,de ugylátszik hogy ketten vagyunk,mert itt mindenki olyan jol megtudja oldani a helyzetet,szinte hihetetlen.
2011. nov. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Miért kéne ötször enned? Eleve a gyereked sem eszik ötször, hanem négyszer.

És ha alszik 11 órakor, akkor nyilván nem előtte eszel.

Egyedül este kéne változtatnod, nem hatkor, hanem 7-kor enni a vacsorát. Ettől még nem fogsz többször enni. Kétszer naponta. 11-kor meg este 19-kor. És párod is lehet rugalmasabb, kicsit előbb eszik és máris meg van oldva.


De egyébként ne változtass, hízlald a gyereked. Nincs ezzel semmi gond. ott vannak a padödös lányok meg a Tóth Vera, kövéren is van élet. Merthogy ez tuti elhízás, ha igazad van, hogy folyton falatozik és már gömbölyödik-ez nem fog változni. Sőt csak rosszabb lesz.

A szomszéd néni pont így volt, most 150 kiló a lánya neki is. De a dokira volt megsértődve, mikor a gyerek 1 éves korában mondta neki anyuka ez nem malac, nem hízlalni kell.

2011. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
68%
Kiváncsi lennék hogyan zajlik nálatok egy vasárnapi ebéd. A gyereked aztán jó példát lát, mindenki külön eszik, ahelyett, hogy erőt vennél magadon és együtt leülnétek enni, könyörgöm 1 éves gyerekről van szó. De látom neked bárki írhat bármit. Ha dagadt lesz, legalább lesz kit csúfolni az oviban :)
2011. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Már most is megszólják :D

Nem válaszoltál, doki nem mondott semmit? Csak beszéltetek róla, ha már megjegyzést tett, vagy nem?

2011. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
66%
Ha te magad felnőtt fejjel nem akarsz változtani valamin,akkor miért várod el egy egyéves kisgyerektől,aki ráadásul nem is érti?
2011. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, ez nem válasz a kérdésre, de tényleg érdekelne.

Amikor meghallgatsz egy csomó véleményt, ami összecseng, magyarul mindenki hasonlóan gondolkodik rajtad kívül, és megválaszolják a kérdésedet, amit ugye Te tettél föl, akkor miért nem lehet megérteni, hogy Te látod rosszul.

Ha nem érdekel a válasz a kérdésre, ne tedd föl ide.


Vagy mást szeretnél hallani? Akkor leírom azt , amit szerintem alapból is vártál.


Jaj Te szegény! Nagyon sajnálom, tényleg nem lehet megoldani ezt a problémát. Én is elképzelhetetlennek tartom azt, hogy egy órával kitold a saját étkezési idődet. Fontos a rendszeres étkezés.

Még tudnám folytatni, de nem teszem, mert az irónia így is épp elég.

2011. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!