Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemet mondani babanak ennivalo...

Nemet mondani babanak ennivalora? Mi a megoldas?

Figyelt kérdés
1 evesem reggeltol-estig enne. Ezzel nem is lenne gond,de kezd gombolyodni a draga. Teljesen mindegy,hogy fel oraja evett,ha meglat akarmit a mi kezunkben es nem kap belole , akkor ordit,igy mindig eszik egy kicsit akkor is,amikor mi.Volt mar,hogy oklendezesig ette magat. Azt nem tudom megoldani,hogy mindig vele uljunk le,meg nem is tudnek 3 orankent enni. Mondjak neki nem-et a kajara? Akkor megszakad a szivem!hogy legyek ilyen szivtelen? Valami megoldas?
2011. nov. 28. 12:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Adj neki nyugodtan, hiszen jól esik neki. Bocsi, de a kezemet összetenném, ha ilyen gondom lenne. Nekem abból áll a napom, hogy valami kaját tuszkoljak a gyerekbe. :)
2011. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem értem a problémát... ő miért nem ehet veled ebédet 11kor? fél 9 és 11között két és fél óra van, egy gyerek hamar megéhezik. és utána 14kor miért nem ehet a pároddal? miért kell neki pont 13kor ennie, pont amikor ti nem esztek? Hát nem lehet ezt összehangolni kicsit, könyörgöm?! éves, valószínűleg sok a kajaigénye, ezért éhes mindig, nem? Nem hiszem hogy ettől majd túlsúlyos lenne, majd megnyúlik.
2011. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

"de a gyerek eszik fel 9-kor,13-kor,16-kor-19kor. En nem reggelizek,11-kor ebedelek,parom 14-kor er haza a melobol,akkor eszik,en 6-kor vacsorazok,parom valamivel kesobb. "


Rggelizzél te is valamennyit a gyerekkel fél 9-kor, akkor kibirod 13-ig az ebéddel. Ezután úgyis lefekteted, amikor a párod eszik, akkor még alszik. 16-kor egyen a gyerek valamennyit, 19-kor meg ehetsz te is meg a párod is a gyerekkel együtt. Igy meg van oldva a probléma, és a családnak is jót tesz, ha együtt esztek, nem pegid mindenki valamikor magában eszik.

Ha nem állitod át a napirendeteket ilyesmi rendszerre, akkor természetes, hogy a gyereknek sem tünik fel, hogy van evésidö is, és ezzel megalapozod azt, hogy elhizik utána meg vagy emiatt lesznek problémái vagy pedig anorexiás lesz, ha a többi csúfolja a súlya miatt.

2011. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. HA már a ti étkezési időtök mozdíthatatlan, akkor hangoljátok a gyerekét a sajátotokhoz.

(Bár azt sem értem, hogy egy egy éves kettőkor pl. miért nem alszik, de ezt már meg sem merem kérdezni...)


Előbb utóbb az a cél, hogy a gyerek minden szempontból belekerüljön a családi körforgásba.

Ha Nálatok rendszertelenség van, akkor azt fogja megtanulni.

A gyereknevelés sajnos az önneveléssel kezdődik, mert a gyerek MINDENT úgy tanul meg, ahogy a szüleitől látja. Pl. ha apa lehajigálja a ruháig a földre, akkor anyuka hiába szajkózza, hogy a ruhát el kell tenni, valószínű, hogy nem az marad meg.


Azzal egyébként nekem is extra nehézségeim vannak, hogy az asztalnál üljek, mert én 10 perc alatt megeszem az ebédet, míg kicsi lányom 40 perc alatt teszi meg ugyanezt. 20 perc után általában feladom, és felkelek, teszek-veszek a jelenlétében. Sajnos így a 4 évesem szeret felállni evés közben, de minimum ficereg-forgolódik a székén stb. Ez van, az ember azt aratja amit vet. :o)

2011. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Megírod, hogy mennyivel született és most hány kiló, cm? Lány, fiú?

Kíváncsi lennék rá.


Unokaöcsém (másfél éves) is egyfolytában eszik, erős gyerek, de korántsem kövér. Bátyja is állandóan eszik már kiskorától kezdve (9 éves). Két éhenkórász, teljesen jó értelembe véve. Egyik sem kövér. Nagyobbik unokaöcsém még az oviban az óvónéni reggelijét is ellopta, és megette reggeli után még azt is! :)


S az is fontos mit adsz neki, mert ha nem csülökpörköltet eszik egész álló nap, akkor nem hiszem, hogy nagy bajok lesznek.

2011. nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Lesz ez még így se!!!!! :)

Pont ilyen volt az én lányom is ennyi idősen. Most 2 éves, és ott tartunk, hogy kb. 2 falatot eszik maximum egy-egy étkezésnél...

2011. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Én 13 hósom is egész nap eszik, bár engem ez nem zavar.

Második gyerek, tudom jól, hogy nem sokáig lesz így. Első gyerekem kb 15 hósig evett rendesen, utána fényevő lett, és ez így van azóta is, úgy kell beletuszkolni a kaját (3éves).

A 13 hósom kajája így néz ki egy nap:

7-kor 3 deci tápszer

9-kor gyümölcs (mondjuk egy bébiételnyi)

12-kor ebéd (2-2,5 deci húsos főzelék)

utána 2 deci tápszer

4-kor egy nagy adag tejpép

7-kor 2-2,5 deci főzelék (ebéd maradéka)

8-kor 3 deci tápszer

Közben pedig kb fél zacskó pufikuki, legalább 2-3 pogi (fornettis) vagy egy nagy szelet kenyér vagy egy kifli.

Folyamatosan rág valamit, egész álló nap eszik.

Figyelj, hidd el, hogy nem marad így a babád, eljön az idő, hogy nem lesz ideje enni, annyi dolga lesz.

Addig is egyen amennyit kér.

2011. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Nem leszek neked szimpatikus,de szerintem nektek kell változtatni.Rendszerre van szükség és változtatásra.Reggel mikor felkel szépen együtt megreggeliztek (nem kell sokat enned,csak legalább keveset).Aztán jön az uzsi,majd együtt megebédeltek.Aztán úgyis alvásidő van, (míg hazajön a párod ebédelni),és a délután megint egyszerű.Uzsonna,aztán együtt leültök vacsorázni.Igazából biztos én vagyok az értetelen,de nem értem a problémát. Felnőtt ember vagy,példát kell mutatnod a heyles és rendszeres étkezéssel,legalább a főétkezéseket illetően.Vegyél erőt magadon,mert a gyermeked égészsége láthatja kárát.
2011. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 xStefix ***** válasza:

Egyetértek a többséggel, szerintem is az étkezési időket kellene összehangolni. Oké, hogy a párod fix időben eszik otthon, mert dolgozik; de a gyerek és te simán tudnátok egymáshoz igazodni! Az, amit leírtál, tényleg egy kisebb káosz és így nem csoda, ha egész nap csak eszik...

Vagy legyél kemény és ne adj neki mindig, ha továbbra is ez a rendszer marad, vagy módosíts a szokásokon. Mert ha tényleg emiatt kezd gömbölyödni (és nem a természetes szakaszok miatt), akkor abból további problémák is lehetnek idővel, gondolom, ezt tudod.

Szerintem a te hozzáállásod itt a kulcs.

2011. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyetértek azzal, aki azt írta, hogy a gyereknevelés az önneveléssel kezdődik. Tapasztalom. :)

Az én kisfiam is ilyen 1 éves korától. Nem volt mese, össze kellett hangolni az étkezéseket, és leszokni a nassolásról. Komolyan, már azt sem tehetem meg, hogy kiszököm a konyhába egy kocka csokiért, mert érzi rajtam az illatát vagy nem tudom, mindenesetre rohan ő is a konyhaajtóhoz, és veri, hogy neki is kell. :) Ez ilyen.

Hosszú távon tényleg az a legjobb megoldás, ha a baba felveszi a család ritmusát. Kényelmes, és "nevelési" szempontból sem rossz: ebéd, vacsi közben van együtt a család, beszélgetünk, egymásra figyelünk, nem megy a tévé. Ha csak 15-20 percet is vesz igénybe, akkor is nagyon fontos.

Sok sikert kívánok hozzá!

2011. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!