Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat gondolkodtatok azon...

Sokat gondolkodtatok azon hogy vállaljatok-e kistesót, vagy egyértelmű volt?

Figyelt kérdés

Imádjuk a kisfiunkat, és szeretnénk második babát is, csak mindig ezer kérdés merül fel. Lakásméret, anyagiak, elegendő figyelem jutna-e....

Nálatok egyszerű volt eldönteni?


2011. nov. 25. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Én konkrétan eldöntöttem, hogy nem lesz második gyerekünk. A mai világban, a mai fizetések mellett én nem merek még egy gyereket vállalni. Sajnos még a saját szüleink is támogatnak minket, mert muszáj. Szeretném ha tudna tanulni, főiskolára járni, nyelvet tanulni, esetleg ha akar zenét vagy sportolni...aztán valahogy elkéne indítani az életbe, hogy nem úgy járjon ahogy mi. Na persze ha mondjuk 10 év múlva dúsgazdagok leszünk, szülök még egy szakajtó gyereket, de addig biztos nem :)
2011. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi már régen eldöntöttük, hogy 3 gyereket szeretnénk. Már van egy kisfiúnk, most próbálkozunk a tesóval.

Nálunk egyértelmű döntés volt.

2011. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk annyira eleresztve anyagilag,de tini korunk óta(tini,első szerelemmel kezdődött a kapcsolatunk) 3 gyereket szeretnénk.Egy már van,második úton :)
2011. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 évesen mentem férjhez, és még utána is jó darabig nem akartam gyereket. Viszont 34 évesen már úgy éreztem, hogy illene, de akkor már kettőt. Úgyhogy nálunk 1,5 év van a két gyerek közt. Elég gyorsan eldöntöttük, bár a férjemnek voltak kétségei. Elsősorban anyagi okok miatt, de azért elég hamar meg tudtam győzni. Amíg kicsik, két gyerek sem kerül sokkal többe, mint egy. A másodiknak eleinte szinte semmi nem kellett, maradt az elsőről. Onnantól kerül majd sokba, hogy elkezdenek iskolába járni. Addig meg még ki tudja mi lesz. Szerintem anyagiak miatt nem vállalni gyereket elég nagy butaság. A szüleink sokkal rosszabb körülmények közé szülték a gyerekeiket. A génjeinket tovább kell vinni, ez az élet legfőbb célja.
2011. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kettőt szerettünk volna. aztán az orvosok gondoskodtak róla hogy csak egy legyen :(
2011. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Mi tudjuk,hogy szeretnénk, DE nem minden áron. Hitelünk van, és a mai világban nem tudni mi lesz. Amíg nem fordul jobbra a helyzetünk nem vállalunk másikat. Inkább felnevelek egyet, és megadok neki mindent amit tudok, minthogy kettővel nyomorogjunk.
2011. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval értek egyet. Én szeretnék mindent megadni a kisfiamnak, de félreértés ne essék, nem elkényeztetésről beszélek. Mi örökbefogadtuk a babánkat, és mivel még fiatalok vagyunk, még akár 5-10 év múlva is örökbefogadhatunk egy másodikat, ha olyan jól fogunk állni. De addig ennek az egy gyöngyszemnek akarok mindent megadni :)
2011. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Mi vállaltunk másodikat :)

dec.8 án meg is érkezik :)

2011. nov. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem merünk bevállalni másodikat. Nem vagyunk nagyon eleresztve anyagilag, és azt a gyereket nevelni is iskoláztatni is kell. Ja, és elindítani az életben.
2011. nov. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok látom a hozzá szólásokból hogy vagy egyáltalán nem vállnak gyereket és ez érthető már mint 2 ikat .


és ez érthető is :(


Éljen a biztos munkahely éljen a családi potlék éljen a nyugdíj amit majd a következő korosztály fog megtermelni :(

Ha csak ki nem megy nyugatra !!


Egyik részről kevés a születési arány másik részről pedig elöregszik a társadalom :(


És fent a nagyokosok azt hiszik hogy mindent jól csinálnak :(

2011. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!