Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem art neki ha hagyom orditan...

Nem art neki ha hagyom orditani? Tobbi lent

Figyelt kérdés
azt olvasom itt hogy ne vezetgessem tobbet a 14 host, hogy hamarabb elinduljon, ok de akkor az jobb ha hagyom orditani, mert ha azt mondom neki hogy kesz en nem megyek tovabb es menj egyedul, vagja foldhoz magat es keservesen sir. Igy nem abrandul ki belolem ?

2011. nov. 25. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Mi ez a baromság, hogy akkor később jár?! Ez hatalmas hülyeség. Még nincs megérve az önálló járásra, nem elég biztos ezért kell neki NEKED segíteni. Attól nem lesz lustább maga elindulni, hisz az sokkal mókásabb és ez minden gyereknek tettszik. Ha nem vezeted kiábrándulni nem fog belőled, csak nem érti majd, hogy ha eddig tetted eztán miért nem. Nekem is 14 hós a fiam, de meg sem fordult a fejemben, hogy ne vezetgessem ha ő azt szeretné.
2011. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vezetgettem a 14 hós kislányomat, saját maga jött és kérte, hogy sétáljunk. Mivel én nem gondoltam, hogy ezzel bármi bajt tennék, sétáltunk. Ahányszor kérte.

15 hós volt a napokban, 1 hét leforgása alatt önálló lett, de ez annak tudható be, hogy kész lett a szobája, ahol csak padlószőnyeg van. A szőnyeg+laminált padlós verziót ő úgy látszik nem annyira tartotta biztonságosnak. Neki ez kellett, hogy önállóan nekiinduljon.

Én nem hagynám ordítani a lányomat, nem okozott különösebb kényelmetlenséget nekem, hogy kézenfogva jártuk be a lakást másfél hónapon keresztül. :-)

2011. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi még nem tartunk itt, de én is a szívemre fogok hallgatni. Na és ha később indul el egyedül!? Nagy cucc! Biztos nagyon élvezi, hogy anyával sétálnak kéz a kézben. Esetleg szerezz be egy járássegítőt neki karácsonyra vagy mikulásra. Tutira élvezni fogja.
2011. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt én is olvastam már, viszont konkrét példát még nem láttam erre, mert mi az esélye, hogy gyorsabban elindul, ha nem vezeted?


Lányomat nem vezettük sokat. Ő 14 hónapos és még nem megy önállóan. Most kezd rá megérni úgy látom és ez a lényeg. Nem a vezetgetés vagy nem vezetgetés itt a kulcs!


Amúgy nem fog belőled kiábrándulni, bárhogy is teszel!

2011. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

kosz a megerositest, akkor marad a seta :)

ilyenkor bezzeg sehol egy olyan valaszado aki kitart a szigoru onnalosag mellett :P aki soha nem vezetgette a gyereket



igazatok is van, hat azert vagyok az anyja, hogy bennem bizzoon s kotorasszon a kezem utan, hogy gyerunk menjunk mar

2011. nov. 25. 13:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vezetgettem, soha nem hagytam/hagyom sírni, a szívem szakadna olyankor meg.

8hósan felállt, kb 10hósan elindult, úgy hogy fogta a kezem, ha nem mentünk, akkor sírt (mint a tiéd:) ), mert nem akart mászni, hanem gyalogolni szeretett volna. Nem mondom, hogy nem volt fárasztó. 2hónapig vezetgettem, 1évesen elindult, 13hósan meg már biztos léptekkel ment, most 14hós és szalad :)

Szóval nem indult később egyáltalán. Van olyan anyuka barátnőm, aki nem vezetgette (pont azért, amit te is leírtál) mégsem indult el előbb a gyereke. :D

A babák akkor indulnak el, amikor biztonságban érzik magukat, és nem attól fog előbb elindulni, hogyha egyedül hagyod :)

2011. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hihi akkor én vagyok a "szigorú" anya...én nem vezetgettem egyiket se (én azt értem vezetgetésen mikor még önállóan nem tud járni és a felnőtt kezén "lóg"va lépeget)

A nagyobbam 14 hónaposan indult el egyedül, a kisebbem (lány) 10 hónaposan.

Természetesen kézen fogva szoktunk sétálgatni azóta is :)

Mondjuk ha már elkezdted így akkor nem tudom mit lehet csinálni, én eleve nem kapattam rá őket. Ezt most nem úgy írom, hogy bezzeg aki rákapatta az milyen ilyen megolyan :) Hanem azt írtam le hogy én hogy csináltam:)

Egyik se hisztizett a kézen lógásért :) mivel nem is gondolták hogy van ilyen opció:) Szépen felálltak és elindultak egyedül előtte pedig a biztonságos mászást választották.

Mondjuk olyan szempontból könnyű nekem, hogy a fiam novemberi (tehát a hidegekben napi 1-1.5 órát voltunk csak kint addig meg elült a babakocsiban).

A lányom pedig januári tehát ő is odabent kezdett gyakorlatozni a lakásban.

Mire sokat kint voltunk az udvaron (tavasszal) már mindkettő biztosan járt, így nem is kellett vezetgessem.

Tehát ha mondjuk nyári gyerekem lett volna, akivel sokat vagyunk odakint, ott értelemszerűen nem tudtam volna mászni letenni úgyhogy lehet hogy vezetgetni kényszerültem volna.

2011. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

itt egy rosszalló :P

de csak mert így fogalmaztál, egyébként nem vagyok rosszalló, csak szerintem is előbb indul le. illetve nem is előbb, megfogalmazom másképp.

a járás is egy folyamat, aminek fontos pontja az oldalazva totyogás a bútorok mellett. ekkor erősödik meg az izma az előre haladáshoz. ha tárgyakat kezd tolni maga előtt akkor lehet vezetgetni ha igényli, kárt nem teszel benne. viszont ha még magától nem csinálja és te megfogod a kezét, hogy akkor totyogjunk előre felé mert itt az idő, már x hónapos vagy akkor azzal hátráltatva van, nem érik meg a gerince rá, előbb van más mozgásra kényszerítve még ha tetszik is neki.


és valóban azt is gondolom, hogy ha nem vezetgetnek egy babát akkor nagyobb a motivációja, hogy egyedül megpróbálja mint ha anya úgy is segít szitunál :)


én vezetgettem a babámat mikor már megérett rá és kikövetelte, pont egy évesen indult el egyedül, illetve nem is elindult, hanem akkor nem kérte, hogy fogjuk a kezét, simán körbe sétálta a lakást többször is anélkül, hogy leült volna. ebből gondolom, hogy már előbb is elindult volna, ha nem vezetgetem :)

2011. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok, akkor ezek szerint csak másképp értelmezzük a vezetgetés fogalmát. Nálunk úgy történt, hogy odamászott hozzánk, nyújtotta a kezét. Megfogtuk a kezét, saját erejéből felállt, és mentünk. De nem "lógott", hanem szinte csak mint egy kis úri hölgynek, rajta volt a keze a miénken. :-)
2011. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És nagyon hosszú folyamat volt nálunk, mert 13 hónaposan a nyaraláson már velünk együtt akarta tolni a babakocsi, tolta is, gyalogolt serényen. A lakásban is tologatta maga előtt a dobozokat. De csak másfél hónappal később jutott oda, hogy önállóan is kezdjen menni, mindenféle segítség nélkül.


(2. válaszoló)

2011. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!