Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan baba, aki tejpépre...

Van olyan baba, aki tejpépre lett allergiás? Ha igen, hány hónaposan és hogyan derült ki?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ez volt a második jele, mert a tápszert sem nagyon szerette. 6 hónaposan adtam neki először és jó kis pöttyrengeteg lett az arcán tőle.
2011. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
A tápszerre/tehéntejre vagy a dúsítóra (gabonára)?
2011. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
aki tejpépre lett allergiás, az tejfehérje allergiás?? Nem értem ezeket a tejpépeket! Ha 1 éves korig nem ajánlott a tej, és a származékai sem, akkor tejpépet miért ajánlanak?? Hiszen ha 6 hósan adom neki, és kiüti, akkor tuti elfelejthetem a tejet jó ideig!
2011. nov. 25. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen és én sem értem az egészet!

A kisebbik fiamnak pont a tejpéptől jelentkezett először a tejfehérje allergiája. Nagyon durva volt, mert ahogy megette, 1-2 perce rá iszonyúan kivörösödött és felhólyagosodott a szája körül, majd 20 perc múlva kihányta az egészet és ahogy ráfolyt a nyakára, az is vörös és hólyagos lett!

Én rohadt mérges lettem akkor, hogy miért ajánlják 4-6 hónapos kortól, ha egyszer az is allergizálhat?????

Ja, amúgy anyatejes volt a kisfiam, előtte azért nem volt semmi hasonló tünet. Bár, mint utólag kiderült, a születése óta tartó bőrszárazság és az enyhe ekcéma is az általam elfogyasztott tej miatt voltak, de ezt persze elfelejtették közölni a dokik...

10 hónapos korában diagnosztizálták az allergiáját és azóta 100% tejmentes diétán van. Azt mondták, ezzel jó eséllyel kinövi 2 éves korára. Hát nem...

1,5 hónapja voltunk kontrollon és sajnos még mindig rosszak az eredményei, viszont most már fél éve teljesen tünetmentes. Fél év múlva, vagyis 2,5 éves korában lesz ismét vizsgálat, remélem addigra tényleg kinövi végre.

Sajnos a bölcsiben nem tudnak neki diétás étrendet biztosítani, így nekünk kell behordani.

Öröm az ürömben, hogy 2 éves kor fölötti allergiánál jár az emelt családi, meg a gyes 10 éves éves koráig, ami mellett időkorlátozás nélkül lehet dolgozni.

Bár inkább ehetne mindent a kicsim...

2011. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Atyaég, utolsó! Szegény gyerek, jól megjártátok vele! Így eléggé korlátozva vagytok a kajákkal! Remélhetőleg kinövi!!
2011. nov. 25. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!