Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb vagy bal kezes lesz?

Jobb vagy bal kezes lesz?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyi idősen lehet látni, hogy jobb vagy bal kezes lesz? Babám most 3 hónapos, és mindig a bal kezével fog meg mindent. Játszik a jobbal is, de ha adok neki egy csörgőt, akkor mindig a ballal nyúl érte. Lehet hogy bal kezes lesz? Vagy az még ilyen korán nem látszhat?
2009. máj. 12. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nálunk is így van,a kisfiam 8hónapos,de mind a két kezét egyformán használja,nálunk a párom bal én jobb kezes vagyok,úgyhogy meg van az esély rá,hogy balkezes legyen:DÉn úgy tudom,hogy 1.5-2évesen dől el,bár már azt is bebizonyították,hogy az anyaméhben eldőlt a dolog.
2009. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A jobb-vagy balkezesség a mászás korszakában alakul ki, mert ez az összetett mozgás fejleszti az agyféltekék közti kapcsolatot. Tehát ebben a korban még nem látszik. Az enyém kilenc hónapos, már másfél hónapja mászik, de én még rajta sem tudtam felfedezni, h' melyik keze a domináns.
2009. máj. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisgyereknek mind a két kezét használni kell! Nem lehet és nem is kell eldönteni, hogy jobb v bal kezes lesz-e.

Ez ténylegesen az iskola időszakra fog kiforrni! (fejlesztőben mondták szó szerint így!)

Mi 3,5 évesek vagyunk, már látszik rég, hogy jobb kezes lesz

2009. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most akartam kiírni ugyanezt a kérdést! Mintha én írtam volna! Mi is 3 hósak vagyunk és ő is két kézzel indít de aztán mindig csak a ballal próbálja megmarkolni a dolgokat, a jobbat csak tömködi a szájába.

Azén férjem bal kezes szerintem simán leht, hogy ő is az lesz.

2009. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!