Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most nagyon aggódom. Az én...

Most nagyon aggódom. Az én kislányom nem mászik, csak hömbölyög. Valami baj lehet?

Figyelt kérdés
7 és fél hós a kislányoom,ésminden anyukától azt hallom,hogy az ö gyereke már mondja,hogy pápá,baba,vezényszóra inti is,taposol.minden leköti,meg már másznak.hát az én kislányom nem mászik,csak hömbölyög.milehet a baj?pedig azorvos is azt mondja,hogyelölrébb van a kortársainál.állandóan állni akar,mászni egyáltalán nem.felállni már feltud,meg 5 hóskora óta stabilan ül,meg felül.beszélni nem is próbál.pedig rengeteget foglalkozom vele.
2009. máj. 12. 06:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan semmi baj! Nyugodj meg!

Az én fiam még mindig nem hajlandó beszélni,pedig 16hónaos! de nem aggódok,majd eljön az ideje.

2009. máj. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kisbaba egyforma,nem egyidőbe tanulnak meg mindent,ki hamarabb,ki később,lehet nem is fog mászni hanem majd egyből elindul!

Beszélni meg ráér 2 évesen is!

Aggodalomra semmi ok!

2009. máj. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Semmi probléma a picivel! Mondjuk azért az jó volna, ha a mászást nem hagyná ki, mivel fontos a fejlődéséhez. Próbáld nagyon sokszor földre tenni és persze hason legyen sokat, mivel innen indul a kúszás-mászás.

A beszéléssel viszont még jócskán ráér! Nagyon ritka, hogy egy baba 1 éves kora körül akár 1-2 szót is mondjon. A legtöbb gyerek 1,5 éves kora körül kezd beszélni (pár szót mondani).

A mászást viszont próbáld meg elősegíteni, mert az nem jó, ha feláll, s így kimarad a mászás. Mivel a mozgások egymásra épülnek, s ha valami kimarad, az sajnos tanulási zavarhoz vezethet.

Gyógypedagógus anyuka

2009. máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hónapos és semmijen vezényszóra nem mondja, hogy pápá. 3 szót tud aztán kész:)
2009. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hónapos, és nem tudatosan, mondja mamama, bababa. Ha kérjük integessen nem csinálja. Csak, ha valaki tényleg megy el, akkor magától integet. Nagyon okosak ezek a babák! Na meg nem is szereti produkálni magát. Szégyenlős!
2009. máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam is 7,5 hós, második hete mászik, nem ül, tapsolni is csak véletlenül magától, ha úgy esik, integetésre még nem is gondoltam hogy csinálnia kellene, a beszédhez hasonló hangok most jönnek, én bábávává-nak értem és apa-nak... Ő is imád állni, persze ha tartjuk amíg el nem fárad... Ha pl WC-re akarok csak kimenni bele kell tennem már a járókába biztonsági okokból, bár csinos monoklival is.... Ha eltöltenénk 1 napot más hiperügyes gyerekével rájönnénk hogy a miénk sincs visszamaradva. Valaki még 1 évesen sem mászik. Lehet hogy visszasírjuk még ezt a "csendes" időszakot. A babák nem egyformák, ha jobban hasonlítgatnánk őket kiderülne hogy a tiéd valamiben sokkal ügyesebb mint más babája, de te már annyira természetesnek veszed, hogy fel sem tűnik: az is a fejlődés része. A védőnő vagy a doki szólni fog ha valami baj van. Foglalkozz vele sokat, nagyon hamar megtérül, látom a húgom gyerekein( jut eszembe: a nagy pl egyáltalán nem is mászott, 10 hós kora előtt járni kezdett segítséggel inkább). Kellemes fejlődést és boldog gyarapodást!
2009. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 11 hónapos. 6 hónapos koráig semmit sem csinált, 8 hónaposan kezdett el forgolódni, kb. egy hónapja kúszni, és most mászni. Nem áll fel, de ülésbe már próbálja magát felhúzni. Sok mindent megért, pl. ha kérdezzük, hol a kutya, keresi a szemével, és hosszan nézi, ha megtalálja, vagy ha mondom: gyere ide anyához, akkor hozzám kúszik-mászik. Beszélni nem beszél semmit, csak halandzsázik, mamama, dedede, nemmemmem stb. Szóval ne aggódj!!!
2009. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!