Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha mindig vele vagyok?

Manió kérdése:

Baj ha mindig vele vagyok?

Figyelt kérdés

Amikor fenn van a 4hónapos kislány, mindig mellette vagyok. Ha a játszószőnyegen van, ha a pihenőszékben. Csak akkor nem vagyok vele ha a kiságyába nézi az ágya fölé rakott forgó halait, vagy amikor alszik. Illetve bármikor meghallom nyöszögni, már ugrok is, vagy kiveszem abból a környezetből amiben épp van, és átviszem máshova. A párom szerint ez már beteges, hogy állandóan vele vagyok. Ez tényleg rossz? Megfogja szokni, hogy mindig lát, és aztán nem tudok még WC-re se elmenni? Nem akarom elvesztegetni az időt, hisz olyan gyorsan felnő.

Szeretném mindig, ha a szemem előtt lenne, mert nagyon féltem. Rosszat teszek neki ezzel?

Köszönöm a válaszokat


2009. máj. 11. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen a párodnak van igaza.Ha állandóan felveszed,és máshova viszed,mert egy kicsit nyöszörög,nem tud megszokni egy állandó helyet.Ha nem vagy állandóan vele,attól még az nem elvesztegetett idő.Ha így folytatod,valóban mindig vele kell lenned,ha nagyobb lesz is.A szomszédom kisfia már két éves,de akkor is ordít,ha az anyukája átmegy a szomszéd szobába,vagy a WC-re.Szinte semmit nem tud rendesen elvégezni a gyerek miatt.Nemrég beteg lett,és kórházba kellett mennie néhány napra.A család és a gyerek is teljesen kikészült ez alatt az idő alatt.A kicsi nem volt hajlandó enni,inni.aludni,csak ordított az anyukája után.Ez veled is előfordulhat.Szeresd a gyereked,de okosan!
2009. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
szerintem a párodnak igazad van kicsit tulzásba viszed. ugyanugy lehet szeretni egy babát akkor is ha 5 percre magára hagyod. később amugy is folyton utánad fog menni akkor meg ha megszokja hogy mindig ott vagy szó szerint sz@rni se fogsz tudni. bocsi de ez van. attól még nem vagy rossz anya mert kicsit hagyod egyedül játszani.
2009. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok/voltam vele állandóan,mégis végignézi ahogy wc-ek:)Csak az enyém már megy és olyan mint egy kiskutyus:) hagyni kell kicsit egyedül játszadozni, mert nem alakul ki az önállósága és később ebből nagy gondjai lesznek.
2009. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem csinálsz semmit rosszul! Az én fiam 5hónapos, de én is mindig vele vagyok! Ez a dolom nem? Az első két hónapban szinte éjjel nappal rám volt nőve! Most már szépen eljátszik a játszószőnyegén, addig teszek veszek mellete. Ha valamit csinálni akarok viszem magammal a babahordóba. Ha sír azonnal felkapom. Mosolygós kiegyensúlyozott baba. Tudja hogy anya mindig ot van mellette és szerintem nekik ebben a korban még ez kell! h akialakul a biztonságérzete később szerintem nyugodtabban lesz el egyedül! Nem azért szültem hogy berakjam a sarokba mert "házimunka" van! Annyira semmi nem lehet fontos mint a gyerekem!

Nem teszel rosszat és nem beteges! Neki mé igen is egész nap szüksége van rád! Ajánlom neked Dr.Ranschburg Jenô könyveit, gyereknevelési tanácsait! Nagyon érdekes!

2009. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
szerintem nem baj,csak gondolj bele,hogy mondjuk 2 hónap, fél év múlva is örülni fogsz ha mindig vele leszel? (nem szeretnél majd néha pár órára lelépni? fodrász?séta? bevásárlás?) ill. Ő mit fog szólni,hogy eltünt aki eddig non-stop itt volt körülöttem?? Nyugi! bármilyen rossz érzés is,nélküled is elvan a gyerek:) Néha apuka is had babázzon!! ;)
2009. máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem gond ha sokat vagy vele, igaz ha nyöszörög ne kapd fel rögtön kicsit had játsszon egyedül is, hogy később kreatív legyen, ez most fog kialakulni :)

én pl hagyom hogy egyedül játsszon de a fél szemem mindig ott van, ha kell valami nem sír hanem kiabál, hogy unja magát.

Megtanult egyedül játszani,

A játék 50%-ában egyedül kell, hogy részt vegyen, később neki lesz rossz, gondolj bele ha oviba megy?

nem tudod majd ott hagyni, vagy ha lenne még egy kis tesó?

legyél vele amennyit csak tudsz, de hagyd kibontakozni, ne majom szeretete adj.

jó babázást

2009. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!