Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás folt mitől jöhet elő,...

Ekcémás folt mitől jöhet elő, ha nem a tej okozza?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hónapos.Még pár hónapja, mikor voltak azok a nagy melegek kijött a bal kulcs csontjánál egy egy ekcémás folt.Akkor a védőnő azt mondta lehet a fogától is,mivel lég savas a nyáluk ilyenkor, és folyt is neki rendesen.korábban sokszor az álla alatt is ilyen lett.Vittem dokihoz 1 évesen, ő egyből rávágta, hogy a tej miatt...de az az igazság, hogy szerintem nem attól jött ki...Hozzáteszem csak szopizik, sajtot kap már régóta.Joghurtot csak kisebb korában ette meg,de nem jött ki neki semmi ekcéma akkor(7 hós kora körül) csak kibukta általában, ezért nem adtam neki, meg nem igazán szereti.

Viszont szokott tejet kapni úgy, hogy pl tökfőzelékbe, borsófőzelékbe van főzve.Vagy néha kap 1-1 kortyot a kakaómból, csak megkóstolja.

Azért kérdezem igazság szerint, mert totál nincs összefüggésben az ekcéma megjelenése a tej fogyasztással.Tegnap pl szüleimnél voltunk, csináltak capuccinot és a sima tejhabból evett jó pár kanállal, nagyon ízlett neki, és egyáltalán nem jött ki estére, de még most sincs semmi...Azt nem hinném, hogy több napnak kell eltelnie mire kiújul, vagy nem tudom.

Az sokat számít ha forralva kapja a tejet vagy simán?

Nem akarom felülbírálni a doki szavát, tutira biztos voltam benne, hogy a tejet fogja okolni.Alig nézte meg a foltot, nem is kérdezte mit adok neki, egyből mondta, hogy a tej miatt van.Amúgy ő még azt sem engedi, hogy 1 éves kor előtt sajtot kapjon a gyerek...meg 2-3 éves korig tápszert kell adni szerinte.

Na lényeg a lényeg, hogy kíváncsi lennék a véleményetekre, bocsi, hogy hosszú lettem, igyekeztem mindent leírni ami fontos lehet:)

Ja és amúgy elég érzékeny babám bőre, egyből meglátszik rajta minden irritáció.


2011. nov. 21. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne adj neki semmi tejeset, se sajtot, se joghurtot, se egy kanál tejhabot, míg el nem múlik az ekcéma. Ha elmúlt, adj neki sajtot, ha nem jön ki, joghurtot, ha nem jön ki, forralva (szerintem vízzel kicsit higítva kéne) tejet. És akkor kiderül. :)

Bármilyen ételre kijöhet, új mosószerre, fürdetőre...

2011. nov. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi,de ezen már túl vagyunk...elmúlt, nem adtam neki semmit, aztán kapott sajtot, nem jött ki, tejfölt, nem jött ki, ételbe tejet, tejhabot, nem jött ki...
2011. nov. 21. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:

"...Azt nem hinném, hogy több napnak kell eltelnie mire kiújul"


hajajj pedig több év is lehet...

nekem 24-48 óra között kezd el viszketni, igazi ekcéma meg csak 3-5 nap múlva lesz és 2 hét mire kiürül a szervezetből.

ne adj neki semmilyen tejterméket, ha szopizik te se egyél-igyál egyáltalán és 1 hónap múlva próbáld újra ha teljesen elmúlik az ekcéma

2011. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

egyáltalán ne egyek és ne igyak tejterméket 1 hónapig???

huuh, azért ekkora baj nincs szerintem...tudom én kérdeztem és Te csak a véleményed írod, de kb 3 hónapos kora óta eszek iszok mindent, és azóta semmi baja sincs...

2011. nov. 21. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én minden fürdésnél átnézem a fiam, mert tejallergiás, nemrég mondta az orvos, próbáljam meg a sima tápszert, és bizony csak napok múlva volt látható az ekcémája.

Szerintem is higgy a dokidnak, ne adj neki, a leggyakoribb oka babáknál az ekcémának a tej.

2011. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, megkérdezhetem mennyi idős a babád?
2011. nov. 21. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!