Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái, ti...

Tápszeres babák anyukái, ti is sokszor hallgatjátok végig, hogy nem szabad tápszerezni, mivel az anyatej a legjobb a babának?

Figyelt kérdés
Nem volt tejem, csak pár csepp, tápszeres kiegészítést kapott. Most már csak tápszert. Vélemények erről: olyan nics, hogy valakinek ne legyen teje, mindig szoptatni, majd lesz tej. A legrosszabb: nem fog hozzám kötődni a gyerek. Én tényleg mindent próbáltam, kisebb vagyont is elköltöttem tejszaporítókra, mindig mellre tettem, semmi. Anyukám és a védőnő tudják mennyit küzdöttem, ők megértik miért tápszeres. Sokan akik tudnak szoptatni, miért hiszik, hogy aki nem, az valamit rosszul csinál. Mivel nem lett tejem, ezen probémáztam hetekig, ahelyett, hogy élveztem volna a babázást. Most 5 hónapos, de még mindig kapok megjegyzéseket. Elegem van ebből, egy kicsit elkeseredtem. Néha azt érzem, nem vagyok elég jó anya.
2009. máj. 11. 16:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanezt éltem élem át!! Anyukám és a párom tudja mit éltem át és még mindig élem nap mint nap. Kislányom császárral született már ez is elég trauma volt 12 óra alatt 2 ujjnyit tágultam. Másnap reggel vért hányt a kislányom át szállították másik kórházba. Még a kezembe sem foghattam szülőszobáról még ki sem kerültem. :-( Azt mondtam itt a vég. 12szer vettek tőlem vért már vér se jött annyira vizesedtem. Kiderült babám vért nyelt császár alatt. Begyulladt a lábam itthon injekciózni kellett 1 hónapig. Mivel babámat cumisüvegből etették nem tudtam itthon szoptatni a seb nagyon fájt nem tudtam kényelmesen elhelyezkedni igazán segítségem se volt. A védőnő azt mondta tápszeren is fel nő a babám. Ittam én is teát, bogyót, alkoholmentes sört nem használtak. Fejtem 5 hétig folyamatosan csökkent a tejem. Tőlem is kérdezik van tejem? Sőt a párom nővére hozzá teszem 36 éves nincs gyereke oktat ijeszget nem fog ki fejlődni rendesen a babám és a nagymamája van még kiakadva ezen. Nagy szívfájdalom ez nekem így is. Rengeteget olvastam készültem a szülésre szoptatásra csak erre nem voltam felkészülve. Kislányom 4200g-mal és 53 cm-el született. 7 hetes és most 5016g gyönyörű és a fő nyugodt és boldog, és én is árasztom a nyugalmat szeretgetem. Remélem a következő gyermekemet tudom szoptatni. És nem élem át még egyszer hogy elszakítsák tőlem még ha 3 napra is!
2009. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%
A törpe 5hós, nekem a kezdetektől marhára nem volt tejem. Leégettem egy elektromos mellszívót, alkoholmentes-sör mérgezést kaptam meg idegrohamot. Azután vettem egy bazi nagy levegőt és mindenkit elküldtem a búsba aki az vitamindús anyatejről tartott kiselőadást, majd az arcukba nyomtam a tápszeres dobozt ime: ebben csak egy raklap vitamin van! A gyerek egészséges, 7,6kiló és naponta bever 2üveg bébiételt. (a reszelt gyümi nem kellet neki csak az üveges) Szerintem ne stresszelj ezen.
2009. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
engem eléggé kikészített a szoptatós idoszak, úgyhogy értem, mire gondolsz. kevés tejem volt, gyakran belázasodtam, a kicsi csak nyugoskodott, hasfájos is volt, én meg igyekeztem, de óránként jott volna szopizni. szeretem a fiamat, de ezt így nem bírtam. itt-ott kapott pótlást, majd 3 hónap után minden szopi után megkapta a tápszeradagját...szerettem volna szoptatni, kiprobáltam, amit csak tudtam (teák, bogyok,levesek, gyakran fejtem), az volt az érzésem, fel sem kellene oltoznom, hisz úgyis mindjárt keresni fog...Lehet, az anyatej a legjobb, de kikészultunk. a tápszer mindkettonknek jo megoldásnak bizonyult - megnyugodtunk. ha lett volna elég tejem, akkor is valoszínuleg max. 5 hónapos volt ekkor a fiam. másfél évig szerettem volna szoptatni.es kaptam én is mindent, utáltam a szánakozó megjegyzéseket, és egyáltalán mindenkit, aki szoba hozta. mert igenis lenéztek miatta. de nem értem,miért kell???mind tudjuk, hogy elvileg az a legjobb. de magunk dontunk, hogy mit teszunk, és nem hiszem, hogy az oruletig kell kínoznia magát valakinek. Mindegyikunknek meg lehet a véleménye a tápszerezo vagy a szoptatni egyáltalán nem akaro vagy a ovis korig szoptato anyukákrol, de szerintem tiszteletben kell tartani egymást és megtartani a véleményt. nem tudjuk, mi áll a dontés mogott. nekem nagyon fájtak a piszkálások, mert a szuk családot kivéve senki nem tudta, mi miatt dontottem így. bár igazábol csak az o véleményuk számit, akkor is sokan megkeserítetteék ezt az idoszakot. nem kéne így bántanunk egymást.
2009. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
utlso vagyok bocs: ha lett volna elég, akkor is max másfél évig szoptattam volna, ígý 5 hosan hagytuk abba.
2009. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt velem is,keves volt a tejem.A korhazban 1 hetet toltottunk,mert a babam besargult a tejem a hatodik napon indult be nagy nehezn.Persze minimalis.Az agyamra mentek a csecsemos noverek akik 2 orankent kihoztak a babamat a feny alol,hogy szoptassam meg.Termeszetesen nullat szopott amit mindig szanalmasan ,lenezoen mondtak.Aztan hazajottunk,es a kerdesek.Van tej?Szopik?Mennyit?Amikor mondtam,hogy keves van ki kell potolni,akkor meg jottek az okoskodasok.Fejjed,tedd tobbszor cicire,szoptasd!Persze lehetet nekem cicin 1orat is,akkor is csak 10,20 max 30 szopott.A kedvencem az volt amikor azt mondtak,hogy a baba erdekeben mindent meg kell tenni.Ekkor egy kicsit osszetortem mert ugy ereztem en nem vagyok jo anya,mert nem tudok szoptatni.De hamar tul tettem magam rajta,es azota nem erdekel senki velemenye.8hetig tudtam ezt a keves tejet adni a babamnak,persze potlassal.Mostmar 6hosak elmultunk,csodaszepen fejlodunk,es sokmindent megeszunk.Persze a kerdesek meg mindig jonnek,de mar lazan kezelem az egeszet.Es hidd el nem attol jo anya valaki,hogy szoptat.A szereteted,a torodesed,a vedelmezesed,ezek tesznek jo anyava.Fel a fejjel!
2009. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!