Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái, ti...

Tápszeres babák anyukái, ti is sokszor hallgatjátok végig, hogy nem szabad tápszerezni, mivel az anyatej a legjobb a babának?

Figyelt kérdés
Nem volt tejem, csak pár csepp, tápszeres kiegészítést kapott. Most már csak tápszert. Vélemények erről: olyan nics, hogy valakinek ne legyen teje, mindig szoptatni, majd lesz tej. A legrosszabb: nem fog hozzám kötődni a gyerek. Én tényleg mindent próbáltam, kisebb vagyont is elköltöttem tejszaporítókra, mindig mellre tettem, semmi. Anyukám és a védőnő tudják mennyit küzdöttem, ők megértik miért tápszeres. Sokan akik tudnak szoptatni, miért hiszik, hogy aki nem, az valamit rosszul csinál. Mivel nem lett tejem, ezen probémáztam hetekig, ahelyett, hogy élveztem volna a babázást. Most 5 hónapos, de még mindig kapok megjegyzéseket. Elegem van ebből, egy kicsit elkeseredtem. Néha azt érzem, nem vagyok elég jó anya.
2009. máj. 11. 16:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos a kislányom, és igen, az elején mindenkit az érdekelt a legjobban (számomra ismeretleneket is), szoptatom-e a babát. Segítséget keveset kaptam, "jó tanácsot" mindenkitől, és érdekes, a legjobban azok tudták, mit és hogyan kellene csinálnom, akik szintén nem szoptatták a saját gyereküket.

Aztán sok ismerősről kiderült, hogy nem tudott szoptatni vagy nem sokáig. Csak mindenki titkolgatja, a másikat meg kioktatják.

Mára én beletörödtem. A baba egészséges. Nekem ez a legfontosabb.

2009. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Jaj, tojni magasról az okvetlenkedőkre! Én reggel-este szoptatok, a többi étkezés tápis mert már nincs annyi tejem (7 hós a babám), erre azzal nyüstölnek hogy LEGALÁBB 9 hónapig, 1 évig, másfél évig, kb. míg le nem érettségizik szoptassak és majd hogy megbánom ha nem. Meghallgatom aztán nyasgem, addig van tejem ameddig a természet engedi, gyanítom nem ezen fog múlni, h felnő-e a babám. Szerintem te se stresszeld magad, mert azzal tényleg ártasz magatoknak. Biztosan gyönyörű, egészséges babád van :)
2009. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3. babám is lassan 5 hónapos, és csak anyatejes. Tőlem is megkérdezik sokszor, mit eszik, válaszolok, de úgy látom, nem zavarná őket az sem, ha mást mondanék, átsiklunk a téma felett, mintegy mellesleg kérdezik meg. Első gyerekem kapott tápszert, én nem láttam akkor sem furcsálló tekinteteket. Második babám anyatejes volt, szerettem volna pótolni nála tápszerrel, de egyik fajtát sem fogadta el. Nagyon sajnálom, hogy Veled ez történt.(mármint a véleményekre, beszólásokra gondolok)


Szerintem lépj túl a dolgon, még ha nehéz is, fogadd el, hogy az a lényeg, ne éhezzen a baba! Ezt én mondom, szoptató anyuka.

2009. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Én ugyan szoptatok, viszont engem is irritál a "szopizik-e a baba" kérdés, amit úton-útfélen még az is feltesz, aki a nevemet is alig tudja.

Kinek mi köze hozzá? És ha tápszert enne? Akkor kevesebb lennék? Vagy a baba kevesebb lenne? UGyan! Ne foglalkozzatok már ezekkel a hülyékkel, én elhiszem, hogy van olyan, hogy nincs tej, engem sem tudott anyám szoptatni 2 hétnél tovább, mégis élek és virulok. Persze ha van tej, akkor szoptasson az ember, de ha nincs, akkor nincs, nem kell ebből ügyet csinálni. Lelkiismereti problémákba hajszolják a tápszerező kismamákat, én maximálisan kiállok mellettetek, nem tudhatom előre, lehet holnaptól már én sem fogok tudni szoptatni. De az biztos, hogy kevesebb nem leszek tőle. Ne hagyjátok magatokat!!!

2009. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Az orvosnál borított ki egy anyuka. Megkérdezte szoptatom-e, milyen szép nagy baba. Mondtam, hogy tápszeres, én is megdícsértem a kisbabáját. Erre elkezdett a babájának gügyögni, hogy milyen édes baba, jól teleszopizta magát a vitamindús anyatejjel stb. És tüntetőleg elfordult. Le tudtam volna csapni. Csak a kisbabája miatt nem kívánom, hogy élje át azt, amit én.
2009. máj. 11. 16:40
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is tápszeres és ő is öt hónapos. Én hat hétig szenvedtem a szoptatással meg a fejéssel és nem is szeretek rágondolni, hogy mennyit költöttem tejszaporító csodabigyókra (More Milk kapszula, egyéb por, teák), valamint három mellpumpát vettem (ebből kettő elektromos volt, nem is olcsó, itt állnak azóta is a polcon, mert az ár töredékéért tudnám eladni, inkább tartogatom és majd elajándékozom a családban). Az elért sikerem annyi volt, hogy valamikor a harmadik hét tájékán volt két nap, amikor napi 50 ml tejet tudtam fejni napi négy órányi fejéssel. A negatív oldala az, hogy egy hónap után már bele voltam zavarodva, sem éjjelem, sem nappalom nem volt, szomorú anyuka voltam és csalódott, a babám már akkor is ordított, ha megérezte a mellemet, nem volt hajlandó szopni, én meg híztam négy kilót, mert tömtem magamba mindent, ami tejet csinálhat.

Nagyon nehéz volt elfogadni a tényt, hogy nem lehet. Kiderült, hogy hormonális oka van nálam, szóval nincs értelme tovább próbálkozni. Most már csak azt bánom, hogy nem adtam fel hamarabb, mert azóta nagyon kiegyensúlyozottak vagyunk.

Megjegyzéseket erre nem kapok, mert a legtöbb ismerős és a család tagjai tudták, hogy mennyit küzdöttem. Aki nem tudja, az maximum visszakérdez, hogy miért nem szoptatok, nem akartam, vagy nem tudtam. Én egy "Nem volt tejem." mondattal lezárom a témát, elég nyomatékosan, nem magyarázkodok és semmilyen bizonytalanságot vagy bánatot nem mutatok, a lehető legegyértelműbben és természetesen viselkedek. Lehet, hogy épp emiatt, de szerencsére ezt az általad említett "Az anyatej a legjobb a babának" szöveget még nem kaptam meg semmitől. Szerencsére, mert ha megkaptam volna, akkor biztos, hogy egy 10-15 perces monológban agymosást kapna az illető tőlem.

Én nem érzem azt, hogy emiatt rossz anya lennék, sőt, épp ellenkezőleg, úgy érzem, hogy mindent megtettem, amit ember megtehet és szerintem nagyon sokan jóval hamarabb feladták volna. Lelkileg és fizikailag is megterhelő volt (a végére már majd leszakadt a mellem az állandó fejéstől, akkorára dagadtak a mellbimbóim, mint a hüvelykujjam felső perce és minden bajuk volt, fejés abbahagyása után még három hónapig nem tudtam melltartó nélkül aludni, annyira fájtak és kb napi három órát aludtam abban az időszakban).

Én más szöveget hallgattam már meg 3 alkalommal. Tudni kell, hogy a babám igencsak hosszú (már 74 cm, ami nem nagy csoda, tekintve, hogy én 180 vagyok nőként, férjem is magas és a családból az összes férfi 2 m környékén van, szóval nem vagyunk aprók). Nah, erre reagálták az nekem, hogy "Hát igen, a tápszer felfújja".

Mégis hogy fújná fel hosszra? Nem széltében fújhatná maximum?

És egy kedves ismerősöm megállapította, hogy a tápszer miatt fejlődik abnormálisan a babám. Az abnormális fejlődés az nála annyit tesz, hogy a babám négy hónaposan már forgott minden irányba és nagyon mozgékony, sokat gügyög, emiatt általában idősebb babának tippelik. Szerinte inkább tehéntejet kellene adnom, mert a tápszertől koravén lesz és ő akkor sem adott volna a gyerekének tápszert egy cseppet sem, ha összedől a világ. No comment.

2009. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Szia!Ne torodj azzal hogy ki mit mond.Én szoptattam mindd a két lányomat 9 honapig,es most a kicsit még tápszerezem.Nem érzem magam sem tobbnek sem kevesebbnek.Te ne torodj senkivel,a lenyeg,hogy egeszsegesek legyetek.Magasrol le kell tojni az olyan embereket akik beszolnak.Tovabbi szep napot!
2009. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj velük!

Akinek jól megy a szoptatás (van is teje és a baba is jól szopik), az sokszor el sem tudja képzelni, hogy ez másnál nem így van. Nekem ugyan volt tejem, de a kisfiam nem akart rendesen szopizni, így én amellett döntöttem, hogy lefejem neki és cumisüvegből kapja meg. Na, emiatt aztán kaptam én is a fejemre!

De nem bántam meg, mert a kisfiam sokkal nyugodtabb baba lett, evett rendesen, nem úgy, mint eleinte, mikor erőltettük a szopizást.

Szóval ne foglalkozz velük!

Az pedig végképp butaság, hogy nem fog kötődni hozzád! Anyukámnak sem volt teje, tápszeres baba voltam mégis a mai napig nagyon jó kapcsolatban vagyunk! A kötődés nem hiszem, hogy ezen múlik!

2009. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

A babám 1 kg alatti súllyal született, idegeskedtem, nem lett tejem.Volt elég bajom, mégis mindenki ezzel bosszantott, hogy "csak tejed legyen".Hát nem lett.És nem érdekelt.Nem ettől leszek jó anya.Szépen fejlődik a tápszertől, egészséges, vidám baba.Csak ez számít:)Szoptathat valaki, ha egyébként meg nem törődik a gyerekével!Nyugi, ezek a babák is felnőnek mindenféle hátrány nélkül:)

6 hós baba anyukája

2009. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, a fiam gyönyörűen fejlődik, nyugodt, mosolygós baba. Nekem sem kellett volna törődnöm a sok okoskodóval, kb. 6 hétig én is majd belebolondultam az állandó szoptatásba, fejésbe. Nem is emlékszem, hogy aludtam-e egyáltalán. Sokat sírtam, nem élveztem a babát, csak "elláttam". A párommal is megromlott a kapcsolat. Anyukám rángatott ki ebből a helyzetből, mielőtt még rosszabbra fordult volna. Akkor vettem csak észre, milyen édes a fiam. Azóta minden megváltozott. 3 hónapos koráig még szoptattam, de nem törődtem vele mennyit szopik. Minden evésnél megkapta a tápszert is. Nagyobb szüksége volt egy szerető anyukára, mint egy félbolondra, akinek az a legnagyobb baja, hogy nem tud szoptatni.
2009. máj. 11. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!