Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éven felüli babátok mennyi...

1 éven felüli babátok mennyi gyümölcsöt eszik meg egy nap?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert az én 17 hós fiam szerintem nagyon keveset eszik, ennyi esik jól neki. Kb. 5-10 szem szőlő és/vagy 1-2 gerezd mandarin, és/vagy banánból pár harapás, stb. Más is így van ezzel, vagy ezt én túlzom el és elég, amit fogyaszt?
2011. nov. 20. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A kislányom 20 hónapos napi egy egész banán vagy egy mandarin, narancs. Szerintem nem gond hogy ennyit eszik, az a lényeg, hogy egyen gyümölcsöt.
2011. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14 hónapos fiam naponta 1 alma és 1 körte v. banán.
2011. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 wartburg353s ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, hogy ennyit eszik, a lényeg, hogy rendszeresen kap gyümölcsöt. Az én fiam egy kis haspók, 1 éves, és felfal egy egész banánt vagy almát, de ő minden másból is rengeteget eszik, inkább az arányokon van a hangsúly szerintem, hogy a másféle táplálékhoz képest ne legyen túl kevés a gyümölcs.
2011. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki, h eszik! Az én 21hós fiam nem szereti a szőlőt, narancsot, szilvát, dinnyét. A banán és alma az jöhetne neki bármikor, azok viszont úgy megfogják a székletét, h amiatt csak ritkán kap. Gyümölcslevet szoktam neki adni, de azt se adhatok sokszor, mert abból meg mértéktelenül vedelne, és egész nap képes sírni érte, de akkor meg enni nem eszik. Szóval bonyolult, nehéz ez nálunk.
2011. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 19 hónapos, s szerintem ő sok gyümölcsöt eszik. Örülök neki, mert szerencsére mindent szeret, és jól eszik mindenből.

Délelőtt általában 2 féle gyümit kap, pl 1 egész banán és egy narancsot facsarok, vagy a banán mellé egy mandarin. Délután joghurtot és gyümölcsöt kap. Ez általában olyan gyümölcs, ami nem volt délelőtt, pl. 2 körte vagy 1 nagyobb alma. Tehát min. 3 féle egész gyümölcsöt megeszik egy nap.

2011. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14 hónapos a lányom.Kap egy kis vaspótlást biztonsági okokból, és azt mindig frissen facsart narancs levében adom be.Minden nap eszik narancsot, a tejpépbe is teszek narancsot vagy almát, mikor mit, mert így szereti, egyébként nem enné meg a tejpépet.Én meg örülök neki, hogy még elfogadja.Uzsonnára a tejpép után mindig kap még gyümölcsöt, nem mindig frisset, van, hogy Hipp bébiételből, mert bevallom, mi a férjemmel nem vagyunk valami gyümölcsösek, így az almán kívül más nincs is itthon.Barackot és társait nehéz ilyenkor beszerezni, a banánt pedig nem szereti, nem tudom, miért.Azért szeretem az üveges dolgokat is, mert így változatosabban kapja a gyümölcsöket, nem csak mindig almát és narancsot.
2011. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor nekem szerencsém van mert délelött tízóraira bevág 3-om mandarint vagy 1 fürt szölöt vagy egy banánt majd délután is keksz plusz gyümi általában egy alma!

18 hós

2011. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi tízóraira és uzsonnára eszünk gyümölcsöt. Ez egy nap 1, vagy 2 babán, az apróbb mandarinból 2-3 db... elosztva a két étkezésre. Illetve mandarint, vagy almadarabokat úgymond nasiként is szoktam kirakni... Próbálom tömni vitaminnal, és szerencsére imádja a gyümölcsöt.
2011. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!