Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen formában adjak gabonát?

Milyen formában adjak gabonát?

Figyelt kérdés
Ma a védőnő azt mondta, hogy adjak a 8 hós fiamnak sok gabonát. Mit, hogyan, és milyen formában tegyem?
2009. máj. 11. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Kukoricapehellyel pl. sűrítheted a főzelékeit.
2009. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először pehely formájában, a jobb emészthetőségért. 8 hósan kis mennyiségben már mehet a gluténos is (búza, zab), majd 9 hós kortól árpa, rozs. Beáztatod kb 20-30 percre, utána megfőzöd, turmixolod. Én is gyakran adok a babámnak gabonát. Nem tudom mennyire jó étkű a babád, én kb 1-1,5 evőkanálnyi pelyhet szoktam főzni. Van, hogy valamilyen gabona pehely+gyümi (körte, szilva) ezt kap ebédre. Ha a babád nem eszik sokat, kevesebb pelyhet adj, mert azért ezek szénhidrát tartalmúak, szerintem az sem jó, ha sokat kap (a hasnyálmirigy ne legyen nagyon megterhelve)
2009. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!