Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok 3,5 hós babámnak...

Mit adhatok 3,5 hós babámnak (gyümi, zöldség)? És mikor? És hogyan készítsem el? Csak cicizik eddig még.

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
de akkor miért akarsz neki adni bármit is? őszibarackkal, almával, krumplival, sütőtökkel lehet kezdeni, de én legalább 4 hónapos koráig várnék vele
2009. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi 5,5 hós koráig vártunk, és akkor is csak azért kezdtük el a hozzá(mellé)táplálást, mert már nem volt elég tejem. Szerintem se kezd el még, az immunrendszerének is jót teszel azzal, hogy csak anyatejcit kap. Egy ennyi idős babának a legjobb étel/ital az anyatej!!! Amúgy a hozzátápláláshoz én ezt a táblázatot használtam: [link]
2009. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha anyatejes, akkor ne siesd el! minden szakember azt mondja, hogy anyatejes táplálás esetén az ideális, ha a 6 hós kort megvárják a szülők. Max két evés között adhatsz neki gyümölcslét, hogy szoktasd kicsit az ízekhez. bár a 4 hónapot azért azzal is várd meg, és sokat ne engedd inni belőle, mert eltelíti!
2009. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Háát, én nagyon mást mondok, mint a többiek. Mondjuk az én babám tápszeres, de mi 2,5hónapos korától adunk neki gyümölcsöt, majd később zöldséget. Kikerekedett, piros a kis pofija, jó kedélyű, tehát csak pozitív a változás. Ja és elég hasfájós volt és az is elmúlt. Azzal én is egyetértek, hogy amíg van tejed, add a babádnak. Ha tehettem volna, én is szoptattam volna. Mi almával kezdtük, majd répával. Imádja a banánt, sütőtököt, céklát és a leveszöldségeket. Almával, répával, sütőtökkel kezdhetsz nyugodtan, de csak lassan. Nekem a levek nem jöttek be, mert a kislányom valamiért nem szereti őket csak a pépeket. Ja, azt elfelejtettem, hogy nem magamtól kezdtem a hozzátáplálást, hanem a védőnőnk és a doktornénink is mondta, hogy lassan, nyugodtan próbálkozhatunk. És mi úgy tettünk.

2009. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolóval egyetértek. tápszeres baba esetén el lehet kezdeni nyugodtan, előbb a kóstolgatást. anyatejes baba esetében viszont nem szokták ajánlani.
2009. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!