Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járt valaki Dévény féle...

Járt valaki Dévény féle tornára/szakemberhez babájával?

Figyelt kérdés

Milyen volt? Sokat sírt a gyermek? Mennyi idő alatt látszott valami eredmény?

Mi most voltunk először 6 hónapos kislányommal. Picit féloldalas, a hátizmait fejlesztik. Végig sírta a teljes kezelést, teljesen kiborult. A végén már teljesen behergelte magát, majd öltöztetés közben elaludt és onnantól kezdve 4 órán át aludt. Nagyon sajnáltam, tudom, hogy hosszú távon jó lesz neki, na de ez iszonyú. Már előre rettegek a következő kezeléstől, 60 perc sírás....ez azért kínzás, nem?


2011. nov. 18. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kínzás. Sok későbbi problémát megelőztök ezzel a terápiával. Másrészt pár alkalom és megszokja.

Mi sajnos már ovisként kezdtünk ilyen tornára járni, jó lett volna, ha korábban kezdhettük volna. Eredmény már volt kb. 2 hónap után, de szembetűnőbb eredményt fél év alatt értünk el.

2011. nov. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kínzás. Nagyon hasznos.

Mi 3,5 hónapos kora óta jártunk a kisfiammal, fél év után látszódott az eredmény.

Kontrollra 1 évesen mentünk, meg akkor kell még vinni, ha önállóan jár.

Az elején az én kisfiam csak a fele kezelést sírta végig, de olyan 8 hónapos korától már nagyon rosszul viselte, hogy 1 órán keresztül korlátozva van, végig üvöltötte, hisztizte az egészet 10 hónapos koráig, amikor is elengedtek minket végre.

De a lényeg, hogy teljesen rendbe jött. (Mi feszes izomzat miatt jártunk.)

2011. nov. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ugyanez volt a probléma, én is nagyon sajnáltam. de gyorsan volt eredmény. ez azt jelenti, hogy már 2-3 alkalom után
2011. nov. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam az első alkalommal anynira üvöltött, hogy a gyógytornász azt mondta, ajjaj, ebből már baj lesz és magához ölelve nyugtatta meg :))


Következő alkalommal már nem sírt, csak keveset.


Harmajára pedig már egyáltalán nem sírt, mert mivel otthon is tornázunk, ügyesebb lett és élvezte, hogy tudja csinálni a gyakorlatokat.


Legutóbb már kacagott is közben :)

2011. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónapos kora óta vittük a kisfiamat, nem emelte a fejét hason, le voltak tapadva az izmai. Hetente 1x jártunk, az első pár alkalom nálunk is üvöltés volt..aztán szépen lassan hozzászokott, később már egyáltalán nem sírt. Most 11 hónapos és már megy:) Szóval nagyon hasznos, és fontos, hogy időben segíteni tudjanak.

Kitsrtást!

2011. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SzErika22 válasza:

Mi a héten fogunk menni az 5. alkalomra - a sírás minden egyes alkalommal társul a tornához - de könnyek nélkül!!! Az első nagyon rossz volt nekem és a kislányomnak is, de utána tudtam - s Neked is tudnod kell, hogy ezzel csak jót teszel!!! Nem fáj, csak szokatlan... Tényleg jó, ha a tornász megszeretgeti, picit megnyugtatja a torna közben - mi visszük a kedvenc plüssünket és egy cumit - akár ha csak másodpercekre is, de csodákra képes és abbamarad a "panaszkodás", ha a nyuszi is tornázik vele együtt... :)

Kitartás!!!! S hidd el, csak az első volt nagyon szörnyű...

2011. nov. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!