Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ennyire a bolti...

Miért vannak ennyire a bolti tej ellen? Ha nem lenne tápértéke akkor nem hiszem hogy árulnák.

Figyelt kérdés
Ezt most arra értem hogy sokan mondjátok hogy nem adtok tejet a babátoknak 1 éves kor után sem mert az úgysem tej,csak víz.Akkor mit adtok neki?Tej helyett.
2009. máj. 10. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Az tuti,hogy nincs akkora tápértéke mint a házi tejnek,de aki ahhoz nem jut jó a bolti tej is.Én adtam nekik bolti tejet és házit is.Mindkettót megitták és isszák is.
2009. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
aki tejet nem ad,az inkább sajttal,túróval helyettesíti + joghurtokkal. Ha a babád szereti a tejet nyugodtan add neki
2009. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
En baba tejet adok neki milupa junior 1 eves kortol. Szereti nagyon! 2 eves koratol kivanom neki adni a bolti tejet vagyis ameddig birom penzel a babatejet mert nem egy olcsosag.
2009. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Jo, hogy epp most kerdezed. Nemreg ert veget egy musor a sprektumon, az a cime, hogy Etkek es tevhitek. Ez a reggelirol szolt, azon belul is en a tej es gabonapehely kombinaciot lattam. A lenyege az volt, hogy a gabonapehellyel vigyazni kell, meg kell nezni, hogy melyiket valasztjuk a gyereknek, mert epp a legfinomabbak es legnevesebbek tartalmazzak a legtobb felesleges es nem epp hasznos anyagot, epp az izfokozas miatt. Pl sot, amire sem kicsi, sem nagy gyereknek nincs szuksege emelt mertekben.

Ezutan jott a tej. Szakertohoz vittek el kb hat fajta tejet es mindegyikrol elmondta a velemenyet. Szerinte tevhit az, hogy a tej csak ures kaloria es a pasztorozott bolti tejben nincsenek hasznos adagok, mert nagyon is vannak. A tej a legjobb kalciumforras az elelmiszerek kozul a mai napig, a bolti ugyanugy, mint a hazi. Pasztorizalas soran nem csokken a taperteke, mert csak nehany pillanatra melegitik fel, ez a melegites ahhoz eleg, hogy a bacikat kiolje, ahhoz keves, hogy a tapanyagokat tonkretegye. egy jelentektelen mennyisesu vizben oldodo vitamin szallhat el csupan pasztorizalassal, a lenyeg megmarad.

Annyit mondott, hogy nem veletlenul van rengeteg fajta forgalomban.

Ket even aluli gyermekeknek kb 3,3%-os zsirtartalmut ajanlott, majd ket ev utan 1,5-os is eleg. 12 eves kortol lanyok a magasabb kalciumtartalmut fogyasszak, a fiuk ihatjak a zsirosabbat, foleg, ha sportolnak is. Akik vigyazni szeretnenek a vonalaikra, azok ertelem szeruen a csokkentett zsirtartalmut vegyek, a zsir kevesebb, a tapanyag, vitamin, calcium igy is magas benne.

Volt meg nehany felsorolas, hogy melyik kiknek idealis, de csak ennyi maradt meg nekem.

2009. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem a tej tápértékével van a gond hanem mert A TEJ ERŐSEN ALLERGIZÁL!!!


Ezért nem javallott adni 1 éves kor előtt, de utána sem nagy mennyiségben. A kalcium pótlás igen könnyen megoldható ha szezámmagot, sok leveles zöldséget fogyaszt valaki.


A tej egyáltalán NEM élet erő egészség. A nagyüzemi tej (bolti és a kimért is az) tele van:

-hormonnal (amivel kezelik a tehenet hogy napi 45 liter tejet adjon)

-gyógyszermaradványokkal (mert különben betegek lennének a rossz körülmények miatt)

-és növényvédő szer maradvány (a takarmányból)


Szóval már csak a fentiek miatt sem javasolnám a tej és tejtermékek fogyasztását.

2009. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én annyit fűznék hozzá, hogy milyen tej az ami hónapokig eláll?
2009. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na jó,hát tartós tejet én sem adnék a kincsemnek,de ha nem jó neki a tápszer ami 1 éves kor utáni(iszonyú hasmenést okoz neki),vagy nem telik a babatejre,akkor marad a bolti.Hát nem lettem okosabb.Maradok a tejnél.Köszi.
2009. máj. 11. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!