Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom eldönteni, bölcső...

Nem tudom eldönteni, bölcső vagy kiságy? Hálóban vagy babaszobában?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk és különböző véleményeket hallok, nem tudom eldönteni hogy is kellene csinálni... A babaszoba és a hálónk egymás mellett van, a terv az volt hogy a baba ott aludna mi meg a hálóban de bármi van halljuk. Van aki azt mondta hogy ez igy jó , mert nem szokik a gyerek hozzá a szülőkkel alváshoz és később nem probléma "kietenni" a hálóból. Viszont olyat is hallottam hogy a baba a szülői ágy mellett bölcsőben alszik x hónapig. De akkor apa aki dolgozni megy reggel nem fog sokat aludni... Nem tudom eldönteni most akkor melyik a helyes?...
2009. máj. 10. 13:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is egyértelműen kiságy, viszont mivel a babák szeretik ha szűkös a hely(úgy értem biztonságosabban érzik magukat jó ha a takaróból csinálsz köré zsákot, úgy takarod be, vagy hálózsák, nekünk nagyon bevált mindkettő módszer)Mert ugye a kiságy először óriási nekik,de hamar nőnek.A másik hogy mi is sokfélén gondolkoztunk mielőtt megszületett volna, és külön szobában van, viszont van ott egy kihúzhatós kanapé és odaköltöztünk hozzá apával.Elmúlt már hat hetes és holnap éjszaka már megpróbálunk mi visszaköltözni, meglátjuk mi lesz.Ha nem válik be mert kislányom úgy gondolja még korai vagy mindketten vagy csak én visszamegyek még hozzá egy időre, légzésfigyelőnk van és szemben van a babaszoba.Így szerintem azért jó mert neki marad a helye nem kell új helyet megszoknia.Egyébként nem aludt velünk a nagyágyban egyszer sem, inkább a hordozóban ha nehezen aludt el, direkt így szoktattuk.Mondjuk az elejétől tápszeres.Egyébként apa nálunk is korán kel,de őt nem zavarja, de apukája válogatja.Tényleg át kell gondolni hogy mindenkinek jó legyen.De ki kell próbálni, úgyis a baba dönt.
2009. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi úgy készültünk, hogy a hálóba betettünk egy ősrégi babakocsit szépen megágyazva a manónak. Az ágya a "gyerek" szobában van ami a mi hálónkból nyílik. A babakocsiban kb 5x aludt, mert valami miatt nem kedvelte. 6-7 hetes koráig szinte mindíg velünk aludt az ágyunkban, de próbálkoztunk minden este kitenni az ágyába. Ahogy telt az idő egyre többször sikerült ott altatni, most pedig már semmi gondunk:)

Szerintem nem érdemes külön bölcsőt venni. Akor már inkább hasznos egy ágy neked a babaszobába, ha nem akarod magatok közé venni az ágyba.

2009. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk a kislányunk születése óta külön szobában, kiságyban alszik, és van bébiőrzőnk. Nálunk ez remekül működik, bár máshogy nem is próbáltuk. Annyira bevált, hogy mára már csak a kiságyában, félhomályban, vagy sötétben, és teljes csendben tud csak aludni. A mi ágyunkban nem marad meg, illetve azonnal megébred, ha valami zaj van körülötte.
2009. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk kiságy van, szűkösen fért be, de megoldottuk :) 2 hós korától átaludta az éjszakákat. Úgy döntöttünk fél évesen irány a saját szoba. Viszont elkezdett 5 hósan fogzani. Azóta a minimum kelések száma 2 éjszakánként, de néha a 15-öt is meghaladja. Most 7 és fél hós még mindig velünk alszik és a férjem -apuka- kel hozzá éjszaka (hiába mondom neki, hogy kelek én, állítólag szívesen teszi, soha nem kérte számon eddig). Csak itatni kell, vagy cumi kell ami 1 perc, és mivel egy éjjeli szekrény van a két ágy között, így apa csak felül az ágyban és itat is :)

Kb. 1 év múlva szeretném külön tenni, hátha addigra az éjszakái is beállnak.

Üdv

2009. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!