Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom eldönteni, bölcső...

Nem tudom eldönteni, bölcső vagy kiságy? Hálóban vagy babaszobában?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk és különböző véleményeket hallok, nem tudom eldönteni hogy is kellene csinálni... A babaszoba és a hálónk egymás mellett van, a terv az volt hogy a baba ott aludna mi meg a hálóban de bármi van halljuk. Van aki azt mondta hogy ez igy jó , mert nem szokik a gyerek hozzá a szülőkkel alváshoz és később nem probléma "kietenni" a hálóból. Viszont olyat is hallottam hogy a baba a szülői ágy mellett bölcsőben alszik x hónapig. De akkor apa aki dolgozni megy reggel nem fog sokat aludni... Nem tudom eldönteni most akkor melyik a helyes?...
2009. máj. 10. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni. Nálunk például egy szobában van velünk a picúr. Éjszaka sokkal kényelmesebb így etetni és apukát sem zavarja. Mondjuk elég nyugis babám van és csak 1-szer kel fel éjszaka. Van akinek beválik a külön szoba, de olyan is van, aki nem tud úgy elaludni, hogy nem hallja szuszogni a kis utódot. Majd kialakul, ezen ne görcsöljetek. Nem olyan nagy dolog átvinni egyik szobából a másikba az ágyikót, ha úgy alakul. Szerintem inkább a kiságy. A bölcsőt nem tudni meddig tudnátok használni. Az én fiam például olyan szinten kiterülve aludt már az első pillanattól, hogy nem lett volna neki kényelmes a bölcső.
2009. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Végülis ha a másik szobában van is ugyanúgy hallja ha felébred,főleg ha bébiőrző van mellettetek,ami kötelező,ha másik szobában van.

Én azt mondom,ha nem sajnáljátok a pénzt,akkor lehet bölcső s kiságy is,de ha csak egyet akartok akkor kiságy,mert azt később is át lehet alakítani gyerek ággyá.Első fél évet ajánlják,hogy a ti szobátokban legyen,főleg azért is mert kényelmesebb úgy mint átmászni etetni a másik szobába.Szóval menned kell így is úgy is.

Ha gondolod csináljátok úgy,hogy lefektetitek a szobájában,vesztek oda neked egy fotelágyat,te elkezdesz aludni a pároddal,aztán első ébredésnél átmész és a babával alszol.Lehet így hülyén hangzik,de csak jobb:)

2009. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Apa aki korán megy dolgozni mit sem vett észre abból, hogy hányszor keltünk éjjel. Volt olyan, hogy 2szer voltunk fent, majd férjem megkérdezte, hogy nem keltünk egyszer sem?

Én bölcsőt nem vennék, amilyen drága annyira nem lehet kihasználni.

Én külön sem tenném a kislányom, mert így minden rezzenését hallok. Sokszor van olyan éjjel, hogy mocorog, ébredezik, de mivel mellettem van, visszakapja a cumiját, és alszik tovább. Ha külön szobába lenne, nem kapná vissza időben a cumiját, lehet, hogy fel is ébredne teljesen. Nem tudnék úgy nyugodtan aludni, hogy nincs velem egy légtérben.

Én így csinálom, nekünk így jó, lehet, hogy más mást fog mondani. Mindenesetre először mindenképp együtt lennék vele.

2009. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi így csináltuk:

Külön szobája van a babámnak,de van benne egy kihúzható ágy is arra az esetre ha nagyon nyűgös akkor ott tudjak vele aludni.Így nem zavartuk apát az alvásban.

Én a bölcsőt azért sem ajánlanám mert szerintem hozzá lehet őket szoktatni és ha kinövi akkor majd ringathatod,hogy elaludjon.De az első válaszadónak igaza van hogy ki kell tapasztalni hogy jó legyen mindhármatoknak.Jó pocakoskodást:)

2009. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk a babával a kiköltézés a hálóból vált be, mert apa rossz alvó, aztán kb. három hónaposan visszaköltöztünk.Most fél éves, és most akarjuk külön szobába szoktatni.
2009. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi mindkét gyereket első perctől fogva külön szobába tettük. Azaz a második ment a bátyához. Egyszerűen nem tudtunk volna aludni a baba mellett, aki olyan furcsa hangokat hallatt, amíg picike. Nyekeg, brekeg, köhög, tüsszög, állandóan feléred rá az ember. Így ment egyből külön szobába.

Nem volt bébiőrünk, így is meghallottuk, ha ébredt, a szülők receptorai azonnal jeleznek, ha a baba felsír. Persze nem kellemes áthozni, megetetni, visszavinni, de csak megszokás kérdése.

A mai napig együtt alszik a két gyerek a szobájukba, pedig a kicsi 1-2x kel éjjelente. A nagyobbik meg beszél álmában, állandóan felébredek így is rá, nemhogy egy szobában!

2009. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a hálónk annyira szükös hogy nem férne be a kiságy amit vettünk a babaszobába, ezért csak egy plussz bölcsöt tudnánk venni ha azt akarnánk hogy mellettünk aludjon...de ahogy láttam matraccal, rácsvédővel 30 ezer fölött van a legolcsóbb szett is. Bébiőrünk, légzésfigyelőnk már van.

Tényleg ennyire sokat számít hogy 2 másodperc mülva vagy csak fél percen belül dugja az ember vissza a cumit a szájába(amíg átér a hálóból a gyerekhez)?...

Meg nemtudom egyszobában alvó családnál hogyan oldják meg hogy esetleg az apuka horkol mint a gőzgép, ami egy füldugóval számomra enyhíthető de nemtudom hogy a babának milyen lenne, és akkor én sem használhatnék füldugót

2009. máj. 10. 13:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első naptól fogva külön szobába volt. úgy terveztem hogy az első 2 hétben ott alszok vele. aztán 8 hónap lett mert nem akart éjszak aludni./rossz helyen volt a kiságya/ most is van a szobájában egy ágy, így ha felkel akkor át tudok hozzá menni és mellém veszem.Amúgy simán meghallod ha felsír. Nálunk apa eléggé rossz alvó, így nem zavartuk éjszaka sem.
2009. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ja és bölcsönk az nem volt
2009. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szia! nekünk bölcsőnk is volt az ágyunk mellett, a baba szobája pedig a miénkből lett leválasztva egy szekrénnyel (egyterű a lakásunk).

A bölcsőt SOHA sem használtuk, mert üvöltött benne a kisfiam. nászajándékba kaptuk és nagyon sajnálom, hogy haszontalan, de legalább nem költöttünk rá...

Ja, és ha fáj a poci, jön a nyűgi, úgyis a saját ágyadba veszed összebújni :)

2009. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!