Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsőre mennyi időre merjem a...

Elsőre mennyi időre merjem a hordozókendőbe tenni az 1 hónapos babámat?

Figyelt kérdés

Félek nehogy a gerincét megterhelje. Amúgy tündérien elaludt benne, pedig előtte hiába próbálkoztam bármivel. Mennyi ideig merjem benne hagyni, és milyen ütemben növelhetem ezt az időt? Ültetve tettem bele.

1 hós baba anyukája


2009. máj. 9. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább fekve ajánlatos ilyen pici babánál a hordozás, magzati pózban tud úgy feküdni, ültetni ilyen piciként nem szokták hordozókendőben sem, én úgy tudom. Elvileg látod rajta, hogy mennyire kényelmes neki. Ha fészkelődik, vagy úgy érzed, hogy nem jó már neki, vagy a te hátad fárad, akkor kell kivenni.
2009. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ma tettem bele először, ültetve, mert fekve nem tudom hogy kell. Ha nem aggódom és veszem ki belőle, akkor szerintem órákig bent lett volna, mert elaludt...
2009. máj. 9. 12:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Ültetve ne tedd bele, a neten találsz ábrákat, hogyan kell fektetve beletenni.

Ültetve tényleg a gerincét terheli.

2009. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A baj csak az, hogy nem ezt kérdeztem. Arról nem beszélve, hogy ezer meg egy helyen írják, hogy "ültetve" is nyugodtan bele lehet tenni, ez ugyanis valójában nem jelent ülést, a baba gerincét a kendő támasztja, olyan mintha a karodban fognád magadhoz. A kérdésemre persze még nem érkezett válasz...
2009. máj. 9. 15:38
 5/6 anonim válasza:
Én is hordozókendőt használtam, azt hiszem talán már az első héttől fogva. Pontosan nem emlékszem rá, hogy először mennyi időre kötöttem fel a kisfiamat, de szerintem egy-két órára biztosan, mert mind a ketten nagyon élveztük. Utána naponta akár többször, és több órára is magamra kötöttem. A férjem is használta a kendőt, és nála is nagyon bevált.Én előre kötöttem, az tényleg hasonlít a magzati pózhoz, ha feszesre kötöd a kendőt, akkor nem tudom elképzelni, hogy káros lehetne. A lelkének biztos jót tesz! :-) sok sikert!
2009. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, végre egy rendes válasz :)
2009. máj. 10. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!