Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám még mindig...

8 hónapos babám még mindig csak szopizni akar és nem fogad el semmilyen szilárd kaját! Várjak még vele? Minden nap próbálkozok.

Figyelt kérdés
Ha a kezébe adok valamit, azt szívese majszolja, de kanállal semmit! Próbálkoztam szopi előtt, után. Szorosan összezárja a száját vagy ha mégis "betaláltam", akkor kiköpi vagy öklendezik tőle. Ez megy már 3 hónapja! Pedig fontos lenne, hogy egyen, mert heti átlag 70-80grammokat hízik (utasítottak a védőnők, hogy mérjem).
2009. máj. 8. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


a gyümölcspépeket próbáltad már?

én azokkal kezdtem, utána a főziket. ő most 9 hónapos és az üveges bébikajákból a darabosokat nem eszi meg, de amit én főzök azt nem köpi ki:)

2009. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

Nálunk hasonló volt a helyzet,csak az én fiam evett 2-3 falatot aztán követelte a tejcsit.Hetekig így ment,a végén már nem idegeskedtem rajta.De minden közös étkezésnél asztalhoz ült velünk,általában a mi ételünk jobban izgatta,így elkezdtem olyanokat főzni ami neki is jó!Vagy tettem elé falatkákat pl:husidarabokat,rápadarabokat stb.. és azt felcsipegette.

Most 11 hós,de még mindig van olyan,hogy nem eszik meg egy teljes adag ételt,és kéri a tejcsit!mondjuk nálunk ettől függetlenül szépen gyarapodik a súlya.De ha jó kedve van és kiegyensúlyozott akkor szerintem nincs ok sz aggodalomra.Valahol azt olvastam,hogy az anyatel akár 12 hónapos koráig lehet a fő táplálék!

2009. máj. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!Esetleg próbáld meg 2 szopi között kóstoltatni az ételt!
2009. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 nap múlva lesz 9 hónapos és szintén semmit nem eszik, egyszerűen nem nyitja ki a száját. Illetve a banánt majszolja el néha, ha a kezébe adom vagy én adom a szájába kézzel. A kanál nálunk egyelőre tabu. Már nem izgat, hogy csak szopizni akar még. Mi is minden evésnél odaültetjük magunkhoz és teszek elé valamit, hátha megkóstolja. Néha a krumpliból eszik pár falatot, de ez 1 héten talán 1x v. 2x fordul elő. Azt javasolták nekem, hogy ne erőltessem, majd eszik, ha akar. Ja, bocsánat, ha májas rizottót csinálok, azt megeszi, kézzel etetve. :)) Azt meg csak 1 héten csak 1x csinálhatok a máj miatt.

Sztem Te se aggódj, majd elkezdenek enni kanállal is.

Babám sem hízik többet 70-80 grammnál hetente, a doki azt mondta, hogy amíg hízik, addig rendben van, akármennyit hízik is.

Jó babázást

2009. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mivel kiegyensúlyozott, jókedvű babám van, én nem is sürgetném a dolgot, csak a védőnőm stresszel folyamatosan azzal, hogy szó szerint TÖMJEM a gyerekemet. Köszönöm a válaszokat! Most már az ösztöneimre fogok hallgatni!
2009. máj. 9. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!