Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagy súlyú a babája,...

Akinek nagy súlyú a babája, rendben ment a fejemelgetés? Mikortól tartotta már szépen a fejecskéjét?

Figyelt kérdés

Majd 3,5 kg-al született a babám a 38. hétre, spontán 3 óra 40 perc alatt az első fájásoktól számítva. Komplikáció mentes volt, apgarja 9/10-es.

Kezdetben keveseket evett, ezért mérnem kellett az első hónapban, születési súlyát lassan szedte vissza. Most már 3 hónapos elmúlt és a fejecskéjét nem nagyon akarja emelgetni, tudja, mert a dévény állapotfelmérésen csinálta, de itthon nem akarja. Hason csak fekszik.

A dévényes hölgy azt mondta nincs semmi baj, a nagy súlya miatt nem emeli a fejét. Még ugyan nem duplázta a súlyát, de már 6,5 kg. Csak anyatejes.

Tényleg csak a súly miatt lehet? Nálatok hogy volt?


2011. nov. 9. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
a fejemelés és a súly között nem látok összefüggést. Hiszen az csak a feje, nem az egész teste. Ha a gyógytornászok rendben találták, akkor nincs gond.
2011. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez fura nekem, mert mindhárom fiam már születése után emelgette a fejét hasonfekvő helyzetben, és 3 hónapos korukra már egész szépen tartották is, persze nem tökéletesen. 3300, 3720 és 3610 volt a születési súlyuk, de nem tapasztaltunk náluk ilyen problémát. De biztos minden gyerek más. Én azért a te helyedben megkérdeznék több szakembert, mondják több szem többet lát.
2011. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia az en baba 3800g al szuletett ,masfel honapig szopizott utana tapszeres lett mar nem volt eleg tejem :(

ma pont 3 honapos 6100g volt mult heten! o se szereti nagyon tartani a fejet ep hogy felemeli nez egyet jobra balra es enyi!!!inkabb szeret a labaival jatszani mek a kezet nezni:)

2011. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolso vok!!

en is hozza teszem hogy amiota megszuletet emeli a fejet de meg nem tudja jol tartani ep hogy!hasrol viszont mar 2 honaposan at fordult!

2011. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nálunk is így volt. Születése óta emelgeti a fejét, ha büfizett utána rendszeresen elemeli a fejét és nézelődik. Ha tornázunk és felhúzom (ahogy a dévényes hölgy javasolta) tartja a fejét, kezdetben még hátra hajlott most már nem. De hason fekve csak fekszik, egy idő után pedig sír, hogy így nem jó.

Én szívesen megkérdeznék több szakembert is, a környékünkön 3 dévényes van, de nem jutok el hozzájuk párom nélkül, ő pedig nem támogatja az ötletem, mert az ismerősei szerint még nem kell erre költeni, hisz az ő gyerekük is csak 7 hónaposan kezdett forgolódni.

2011. nov. 9. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4kg-val született, 3hónaposan volt 6,5kg. 3hónaposan hason fekve kézzel kinyomta magát. Ugyhogy ez nem a súlytól függ.
2011. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3,9 kg-val született, nagy buksival, mindig rosszul teljesítettünk a védőnőnél a feladatoknál. Javasolták, hogy fektessük hasra rendszeresen, különben nem fog megerősödni a nyak- és hátizma.

Hát nehéz szívvel, de sokat tettük hasra, akár csak pár percre is, mindig sírás volt a vége, de egyre tovább bírta. Játékokat tettünk elé, meg szólongattuk, simiztük,lefoglaltuk.


Nem tudom, mikor kezdődött megerősödni, de 5 hósan már CSAK hason akart lenni, egyre ügyesebb lett, és 5,5 hósan már négykézlábra felnyomta magát, 6 hósan profin kúszott végig a lakáson, olyan kommandós módon, meg felhúzza magát ülésbe, mászó-pózból is felül - védőnő szerint most már túl is teljesítette az "elvárásokat".:)

2011. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy nem súlyfüggő,az én fiamnek 3600 volt

a születési súlya és már 5 hetesen stabilan tartotta a fejét kb 2 hónapos kora óta kinyomja magát.3 hónaposan 7kilo volt.de viszont neki átlagnál kisebb a feje,ezért sikerült neki,már a kórházban emelgette a fejét!

2011. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3850g-mal született, 57 cm -rel és 9/10-es apgarral 4óra 40perc alatt.

Nincs összefüggés, már néhány hetesen emelnie kell.

Neki enyhe alkati hypotóniát állapított meg a neurológus, mert 3 hónaposan sem emelte a fejét csak ordított.

Egyébként sok babának van izomtónus gyengesége, de van ahol alig észre vehető.

Otthoni tornával hamar helyre hoztuk.

5,5 hónaposan már ki tudta nyomni magát és később már nyoma sem volt az izomgyengeségnek.

Hasra kellett fektetni és összetekert törölközőt rakni a mellkasa alá.

Fontos még a motiváció.

Valami kedves játék vagy akár átmenetileg rajzfilm vagy tévé reklám segített, mert ezekre figyelt.

Ha semmi gond, akkor hamar fogja emelgetni a fejecskéjét.

2011. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!