Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy áll a hasfájással?

Ki hogy áll a hasfájással?

Figyelt kérdés
vasárnap lesz 7 hetes a kisfiam és 1 hete se nappalunk se éjjszakánk annyira fáj a kis pocija. tanácsokat szeretnék, meddig tart még ez és mit tudok tenni ellene
2009. máj. 8. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
en azt hiszem mindent megtettem es kiprobaltam ami lehetseges volt(dietaztam, teak es gyogyszerek a babanak, masszazs, cseresznyemagparna stb) de egyik sem hasznalt.3 honapos kora utan egyszer csak elmult. csak azt tudom tanacsolni, h kitartast, ki kell varjatok az idot
2009. máj. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Dettó ez volt, 2,5 hónaposan múlt el. Nálunk a Camomilla vulgaris homeós bogyó bevált. Nem szüntette meg teljesen a panaszokat, de jobb volt, amikortól adni kezdtem neki. Kitartás, már csak pár hét, és javulni foga a helyzet...

2009. máj. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. máj. 8. 08:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az 1. babám nagyon hasfájós volt. Minden délutánunk, esténk rémálom volt! Volt, hogy még éjjel is üvöltött. Mindent kipróbáltam, de igazán semmi sem segített, pedig az étkezésre is nagyon odafigyeltem. Aztán úgy 3 hónapos kora körül egyik napról a másikra elmúlt. Féltem, hogy majd a kicsik is ilyen hasfájósok lesznek, de ők egyáltalán nem voltak azok. Mellettük bármit ehettem, sosem fájt a pocijuk, még akkor sem, amikor már szilárd ételt is kaptak. Nektek kitartást és jobbulást kívánok! Esetleg masszírozd, tornáztasd a picit (nyomd fel a lábacskáit a pocijához, tartsd ott néhány mp-re, utána engedd le), borogathatod is meleg kendővel, cseresznyemagos párnával, meleg vizes palackkal..Vannak gyógyszertárban kapható szerek is, amik segíthetnek. Egyébként azt is kipróbálhatod, hogy a mellkasodra fekteted a babát feléd hassal, sok baba ilyenkor megnyugszik. Esetleg a hordozókendőbe is betehetd és így kötöd magadra..
2009. máj. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is homeós golyó vált be!A neve:Dioscorea Villosa 9 Ch.Nagyon pici vízben kell feloldani 5 golyócskát,és műanyag kiskanállal beadni a Kicsinek!Ezt akár óránként is lehetne..de mi csak akkor adtuk neki,amikor láttuk,hogy kezdődik a hasfájás....kb. 2 perc után enyhültek,majd megszüntek a panaszai,és el is aludt utána!

Ez tipikusan olyan hasfájásra való,amikor a baba a hasi fájdalmai miatt megfeszül, mintha íjat húznánk ki, hátrafeszíti fejecskéjét, lábait kiegyenesíti.

Ajánlok egy linket,ahol megnézheted,és kiválaszthatod,hogy melyik tipusú hasfájása van a Piciteknek!!!

[link]

2009. máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is volt.Az Angol víz,vagy az Espumisan csepp nagyon jó.A csepp adagolása 25 csepp,egy napra,de el kell osztani.Csak azért írom,mert nagyon hülyén van írva a tájékoztató.Most 3 hós a kisfiam,már 2 hete szinte nem kell neki semmi.Néha Infacol,ha nagyon bántja a szél.Kitartás:)
2009. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegény, mi is így voltunk! Nem igazán használt semmi. Talán egy kicsit a gyógyszertári görcsoldó por, amit a doktornő írt fel.

Nekünk 6 hét után valamivel jobb lett, 3 hónapos korára múlt el teljesen, onnéttól átalussza az éjszakát.-)

2009. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!