Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Nurofen hány napig adható...

A Nurofen hány napig adható egyhuzamban?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos, este nagyon belázasodott, a dokinál kiderült hogy torokgyulladása van.A nurofent írta fel napi 3x.A kislányom üvöltött, én meg mivel nem volt beteg még, nem ismerem a gyógyszert, és elfelejtettem megkérdezni, hogy meddig szedje ezt a fajtát.A betegtájékoztatón csak azt találom hogy ha 3 napnál tovább fent áll a láz, akkor menjünk orvoshoz, de gondolom egy hétig még se szedheti...Viszont a doki csak jövőhétre hívott vissza ha csütörtökön már nem lesz lázas...Tudtok segíteni?
2011. nov. 8. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A Nurophen gyulladás csökkentő is. Kisfiamnak betegség esetén 4-5 napig kell adni a 3x 5 ml.
2011. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem már volt úgy beteg a gyerekm, hogy a doki azt mondta, egy héten át adjam neki a Nurofent kúra szerüen. De amikor csak lehet, próbáld meg alternatív módon csillapítani a lázát, pl. igyon mindig sokat, lehetőleg vizet, hideg vizes borogatás csuklóra, homlokra,(mellkasra SOHA, mert tüdőgyulladást kap, és akkor ajjajjaj), és persze nem szabad túlöltöztetni sem, mert akkor nem tudja megfelelően leadni a hőt a kis teste. Ha ezek bármelyike hatna neki, akkor már annyival kevesebb Nurofent kell adnod neki, és így egy hét sem lesz majd összesen.
2011. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, hívd fel az orvost. Amikor a férjem vitte el a gyereket dokihoz, kb. csak elvitte meg hazahozta és nem jegyzett meg semmit. Felhívtam az orvost, hogy mit és hány napig, hányszor adjak a gyereknek, és megmondta. Az a biztos.
2011. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább az orvost hívd fel, az a legbiztosabb. A mi orvosunk azt mondta, 3 napig adhatjuk, ha még mindig lázas utána is, akkor másik készítményt használjunk, tehát felváltva (erre még szerencsére nem volt szükség).

Az orvos a betegség pontos ismeretében személyreszabottan elmondja majd, mit tegyél!

(Amúgy én is mindig otthon jövök rá, mit kellett volna még a rendelőben megkérdeznem. Olyankor én is visszatelefonálok, szerintem az orvosok megszokták már az ilyen "utókérdéseket".)

2011. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap telefonálok is, az a legbiztosabb:)
2011. nov. 8. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!