Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írassam be oviba, mikor még...

Írassam be oviba, mikor még meg sem született?

Figyelt kérdés
Sokan ezt tanácsolják, tekintve, hogy várólista van, és alig van hely. De hogy megy ez a gyakorlatban, nem néznek hülyének az oviban / bölcsiben?
2011. nov. 8. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Lassan sajnos már tényleg itt tartunk, hogy a születése előtt várólistára kell tenni a gyereket, ha azt akarod, hogy felvegyék. Nem is értem, bölcsibe mikor írassam? Amikor megfogalmazódik bennem a gyerek gondolata?

12 ezres lakosságú városban élünk (falu városjoggal), 1 bölcsőde, 20 férőhely, 26 gyereket vettek fel, 5x ennyi hely kellene, nagyon sok a fiatal, a kisgyerekes. Ide szerintem be se fog kerülni a fiam, mert nem vagyunk semmilyen "rászorulók".

Ha betölti az egy évet a kisfiam, nekiállunk vagy az én munkahelyem, vagy az apukája munkahelyéhez közel bölcsit keresni, hogy tudjunk lépni, mire betölti a két évet és nekem vissza kell mennem dolgozni.

Szerintem nem fognak hülyének nézni, nem te vagy/leszel az egyetlen, aki korán érdeklődik.

2011. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 hónapos volt a kislányom amikor beirattam a bölcsődébe.Azért mert szóltak hogy minél hamarabb,nálunk a jövő évre már most 93-an vannak várólistán.Úgyhogy nem gondolnám,hogy hülyének néznének.
2011. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felveszik várólistára, és minden évben küldik, hogy elutasították (remélem csak addig, amíg valóban el nem éri az ovis kort).

Mi akkor írattuk be amikor megszületett, pár naposan. Tök vicc, de nálunk muszáj volt, mert tényleg alig van hely, és még így sem garancia, hogy felveszik.

Amúgy kevésbé fognak hülyének nézni, ha korán beíratod, mintha az utolsó percben kapkodnál!

2011. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Oviba azért még nem. A bölcsibe elvileg kéne, de nálunk nem lehet, mert születési anyakönyvi kivonatot, meg lakcímkártyát kértek hozzá. Mikorra ezek meglettek, akkorra már tényleg nem volt hely. De megkérdezték, hogy hány gyerek van, meg egyedülálló vagyok-e. Mondtam, hogy 1 gyerek, van férjem. Erre mondták, hogy bocsi, nincs hely, majd a férjem eltart. Kicsit ideges lettem, de a nő csak a vállát vonogatta és csak folyton azt hangoztatta, hogy a 3 gyerekes egyedülálló anyák sokkal nehezebb helyzetben vannak nálam.

Az oviba nálunk elég 1 évvel korábban beiratni a gyereket, bár itt falun csak 85%-os a kihasználtság. Igaz, már a közeli nagyvárosból is hordanak ide gyereket, mert a városban nem volt hely. De szerencsére helyiek előnyt élveznek.

2011. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a meg nem született gyereket nem fogják sehova sem beírni.

A megnem született gyermek még semmi és senki. ìgy hivatalosan semmilyen dolgot nem lehet neki intézni, még anyakönyve sincs, így nem létezik hivatalosan.

2011. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Salgótarján. Nálunk a böcsivel van ez. Barátnőnknek (óvónő) megszületett a kisfia, rögtön küldte a párját a kisfiút beíratni a bölcsibe. Ott kinevették, hogy kicsit későn(!!!) jött, mert már az is határeset lett volna, ha akkor mennek, amikor megtudták, hogy jön a baba!!! Ez sajnos nem vicc, annak nagyon rossz lenne!!!
2011. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!