Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek jó tapasztalata...

Van valakinek jó tapasztalata a suttogóval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Csak mert mindenhol azt hallom és itt is azt olvasom,hogy nem jó.Egy ismerősöm viszont az egekbe dicsérte.Első babás anyuka vagyok és azt hittem tanulhatok belőle valami hasznosat,de most már kétségeim vannak.
2009. máj. 7. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért érdemes elolvasni.

A napirendet felejtsd el, mert a babák nem így működnek. Pár hét alatt majd ő kialakítja a napirendet, ha figyeled, hogy mikor éhes és álmos. Azért persze némi beleszólásod neked is van, pl, mikor mentek sétálni, mikor fürdeted. De ha nem álmos, te hiába döntöd el, hogy alvásidő. És nagyon kevés újszülött bírja ki a 3 órát két szoptatás közt.

Szobatisztaságra szoktatás 9 hónapos kortól? Röhej.

Nekem bejött belőle pl. az ébredj, hogy alhass.

Egyébként azért jó elolvasni, hogy lásd, mit nem fogsz csinálni.

2009. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor olvastam el, mikor már vagy 5 hónapos volt a babám. Akkor úgy gondoltam, nem lett volna rossz, ha előre elolvasom. Nem segített volna mindenen, de lehet 1-2 ötletet meríthettem volna belőle amikor kétségeim voltak.

Nekünk teljesen beállt egy olyasmi rendszer, amiről írnak benne: nappal 2,5 óránként ébredés után evés, ébrenlét (játék), majd újra alvás.

Viszont az önálló elalvás megtanításához ez a felveszem-leteszem módszer nálunk esélytelen volt.


Szerintem olvasd el, ha valakitől kölcsön tudod kérni, de majd ha itt az ideje halgass az ösztöneidre.

2009. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
en is olvastam, de a modszereket hiaba probltam alkalmazni, nem sikerult teljesen, de jo otletek vannak benne. szerintem hasznosabb mint pl a Spock, mert legalabb nem csak altalanossagokrol szol, hanem megnevezi a problemat es megoldast probal nyujtani ra. en sokat probalkoztam vele, mert tetszett az alapelkepzeles, de ra kellett jonnom, h a babak egyszeruen nem igy "mukodnek", kialakitjak a sajat napirendjuket, de persze terelgetni lehet oket egy adott iranyba. szerintem nyugodtan olvass bele, mert elso babas anyukanak szuksege van tanacsokra es praktikus otletekre
2009. máj. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolog, amit bántam, hogy a kislányom már 2 hónapos volt, amikor elolvastam. Sajnos a legtöbbeknek azért nem válik be, mert csak egy-egy részt emelnek ki belőle, és nem egy kerek egészként nézik az egész módszert. Ha pl. sokat küzdesz azzal, hogy nappal többet aludjon 20 percnél, akkor bizony nem elég csak a felvesz/leteszt alkalmazni, meg kell nézni a napirendet is. Ugyanígy, ha nincs rendben a napközbeni sorrend, napirend, akkor hiába várhatsz egy nyugodt éjszakát. Mindenkép javaslom, hogy olvasd el. Ha másért nem is, de sokat segít abban, hogy megértsd a babádat, hogy könnyebben értelmezd a testbeszédeit, a viselkedését. Az egyetlen dolog, amit nem alkalmaztam az a hozzátáplálás. A 2. kötet még nem aktuális nekünk (8,5 hós). Ja, és mindenképp olvasd el a harmadikat, sok gyakorlati tanács van benne.
2009. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is olvastam és sok hasznos dolog van benne. Nekünk az esti láncetetés vállt be, ennek köszönhető szerintem, hogy már 3 hós korától nem kell fel éjszaka enni.

Olvasd el! Megéri!

2009. máj. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!