Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hány hónaposan állt át...

Kinek hány hónaposan állt át a 4 óránkénti evésre, és hogy zajlott?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Ez igazából babától függ. Az én kisfiam 1 hetes kora óta 4 óránként eszik, de valamikor csak 5 óránként. Most 5 hetes.
2009. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az enyim most 2,5 hós,de hisztizik ha cicire teszem.Éjszaka van hogy 5 órán át nem eszik,fel kel és még akkor se akarja bekapni a cicit.Azért lehet mert már nem akar olyan gyakran enni?
2009. máj. 7. 10:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

3-4 hósan állt át. Ő állította át magát. Egyre kedvetlenebbül evett 3 óra eltelte után, végül már szinte alig evett, de sajnos éhes sem volt az állandó "eszegetés" miatt, végül már a felét sem ette meg egy nap annak, mint előtte. Dehát mindenhol ez a gyakori szoptatás mizériát nyomatják, ezért nem hittem, hogy rosszul csinálom.

Aztán a gyerekorvosunk mondta, hogy próbáljam meg ritkábban etetni. Átálltunk a 4 óránkénti etetésre és láss csodát, ismét sokat evett, lelkesen, jó étvággyal és még a hasfájása is elmúlt (végre hagytuk kiürülni a pociját).

2009. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Most olvastam a kommentedet, nálunk is tök ugyanez volt, teljesen kiborított vele.
2009. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. válaszoló írta, nálunk iy így zajlott le. 3 napig sírtam, hogy az én 2,5 hós kicsi fiam nem akar enni, és éhen fog halni. Hozzáteszem, hogy akkor kezdte az éjszakákat is átaludni. Barátnőm tanácsára megpróbáltam ritkábban szoptatni, és azóta is 4 óránként eszik.
2009. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Hogy enne mar egy 1 hetes baba 4 orankent es 5 hetesen 5 orankent??? Ugy hogy nem adsz neki enni, ha ehes! Egy kis baba akkor eszik 5 orankent, ha eheztetve van! Remelem, csak azert irta ezt az elso valaszolo, h nagyot mondjon. Olyan pici gyomra van egy ilyen kis babanak, h maximum 3 orankent enni kellene adni neki. Hangsulyozom itt nem az a cel, h minel kevsebbszer egyen egy gyerek! Egeszseges taplalkozashoz meg egy felnottnek is napi 5-szori etkezes van ajanlott.
2009. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsónak írom: ez attól is függ, hogy anyatejes vagy tápszeres. Az én szopis babán pl nagyon sokáig evett 4 óránként utána és viszonylag későn 3-4 hósan állt át erre, de barátnőim tápszeres babái nem voltak éhesek ilyen hamar, a tápszer lassabban szívódik fel és nem lesznek 3 óránként éhesek feltétlenül.

Azt pedig, hogy egy baba mikor éhes, azt majd ő fogja eldönteni (persze meg kell kínálni) , hisz erről szól az igény szerint szoptatás, etetés. A baba igényeiről :)

(2.)

2009. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a fiam 10 hónapos korától eszik kb 4 óránként.
2009. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Latom lepontoztak a nagyon muvelt anyukak. Tegnap lattam egy videot, amelyben a magyar orvos szovetseg elnoke nyilatkozott, h a ket honapos korig legyen az tapszeres vagy anyatejes a maximum 3 orankentoi eves ajanlott. De ti biztos jobban tudjatok! Egyebkent egy 1 hetes baba valoszinuleg meg anyatejes.
2009. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
jah meg annyit. Ha tapszeres, akkor meg nem csodalom, h nem volt teje ha 4 orankent etette a babat. 3 gyerekem van, mind igeny szerint szoptattam. 1 hetes korukban valamelyik masfel orankent kert enni. 3 orat egyik sem birt ki.
2009. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!