Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsődei beiratás csak nekem...

Bölcsődei beiratás csak nekem ilyen bonyolult és érthetetlen?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos. Szeretném, ha 2 éves kora után bölcsödébe járna, van is egy itt, nagyon közel hozzánk. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy ha szeptembertől szeretném járatni, abban az évben menjek beiratni. De akkor mi van, ha én a rákövetkező év márciusától szeretném? Akkor lenne két éves és 2 hónapos, és lejár a GYED-em is, a GYES pedig nem lesz elég... :(
2009. máj. 7. 09:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha írtok, és nem válaszolnék hamar, akkor lementem a bölcsibe, személyesen is rákérdezek. Olyan butának érzem magam ez ügyben..
2009. máj. 7. 09:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ilyen esetekben előjegyzésbe tudják venni a babát, mert úgyis kevés a férőhely. Jobb, ha minél előbb szólsz, hogy majd vinni szeretnéd, nehogy aztán jövőre ne férjen bele a létszámba. Amúgy is most hallottam, hogy a bölcsődék 130%-osan vannak feltöltve...
2009. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi is érdeklődtünk, egy hónappal fiatalabb babánk miatt. beiratkozás szeptemberben és talán januárban vagy februárban van. ott lehet trükközni, h a dadus egy kicsivel 1-2 hetet foglalkozik beíratás után, összesen 8 bébi van a szárnyai alatt. A többi 7 szülővel kell egyezkednek, h mikortól szeretnéd vinni a babádat. Nálunk legalábbis így van, gondolom, máshol is hasonló a szitu.
2009. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Megyek is le és kérdezem. Most jött meg a babysitter (nagyi). Az ovodát is felhívtam, azt mondták, hogy ABBAN az évben menjek beiratni, mikortól 3 éves lesz, tehát 2011-ben, ugyanilyenkor. Azt mondta az ovoda vezetője, hogy náluk nincs várólista, mint a bölcsiben. Csak az lesz a vicc, ha ide se veszik fel létszám miatt.. akkor keresgélhetek tovább.
2009. máj. 7. 09:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmi jót nem mondtak. Vagy szeptembertől viszem, vagy semmikor. :( Jövő szeptb. ben még nem lesz 2 éves.. rákövetkező szept.ben pedig már majdnem 3 lesz.. :( Fogalmam sincs mit csináljunk...
2009. máj. 7. 09:55
 6/10 anonim ***** válasza:
A bölcsibe nem kell, hogy 2 éves legyen. Már nála sokkal kisebbeket fel kell vegyenek (20 hetes kortól!!), ha az anyukának vissza kell mennie dolgozni. Esetleg nincs a közeletekben másik bölcsi is?
2009. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát igen, de szerintem ez érthető is, márciusban már nem tudna beszokni, hiszen a többiek már szeptembertől járnak! és azt sem lehet hgoy mondjuk novembertől vagy januártól viszed? nálunk azt lehett, az én kisfiam novemberi, és szeptember óta bölcsis, de van egy kislány a csoportban, aki csak januárban kezdett.
2009. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Az én manóm novemberi,de én is jövő szeptembertől

írattam be.


Én azért akartam a szeptemberi kezdést,mert így van 2,5 hónapom,hogy beszokjon a baba.

Ha betölti november 18.-án a 2évet,akkor még kiadják a 2,5 év alatt összegyűlt szabadságot.

Így lesz még plusz 3 hónapom,hogy elinduljon az új rendszerünk.

Év közben csak úgy lenne helyed,ha valaki visszamondja.

A nagyfiammal mi februárban kezdtük,akkor volt 1,5 éves.

Egyik fertőzésből esett a másikba,ezért célszerűbb az őszi kezdés.


Már a mi bőlcsijeinkbe van olyan lehetőség,hogy csak délig van a gyerkőc,vagy nem megy minden nap.

Szerintem kérdezz rá!

2009. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is lányok. Tudom, h bölcsibe két éves kor alatt is mehet, de én nem akartam őt 2 éves kora előtt adni. :( Nekem a 2,5 éves kora lett volna "megfelelő", de úgy látszik nem mi döntünk.


Ja, és nem lehet beiratni (leglábbis itt nálunk) csak abban az évben, amikor vinni is akarom, előjegyzés és várólista nincs.


Van másik bölcsi és ovi a közelünkben, de ez pont itt van a szomszéd utcában, a nappali ablakából az udvarára átlátok.. ez lenne az igazi...

2009. máj. 7. 17:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Ebben a bölcsiben csak szeptemberben vagy októberben kezdhet.. januárban és máskor nem.. (nekem a január is jó lett volna, de nekik nem).
2009. máj. 7. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!