Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fogalmaznátok meg az...

Hogyan fogalmaznátok meg az Oep-nek? A levélben leírnátok a előzményeket? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy lassan 2 hónapos a kicsi lánykánk,de a T.gyás-t még mindig nem kapom,mivel a munkáltatóm még midig nem elérhető,így a Munkáltatói Igazolást nem tudom kikérni. A helyi egészségpénztárnál benne van a gépben,hogy mikortól állok alkalmazásban a cégnél,de egy másik hely az illetékes egészség pénztár. Egy könyvelő ismerősünk utána járt,hogy el lehet úgy is intézni,hogy ahol jegyezve van,hogy alkalmazásban állok a mai napig,küldjön egy papírt az illetékes szervnek.

Remélem érthető voltam.

Előre is köszönöm,ha valaki tud segíteni!!!


2011. nov. 2. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem itt nem az Oepnek kellene írni, hanem az illetékes egészség pénztárnak, hogy ők küldjék meg a Te munkáltatói igazolásokat. Egyébként úgy tudom, hogy ezt az Oep is kérheti tőlük. Illetve szerintem jobb, ha személyesen be tudsz menni az Oep-hez, és elmagyarázod nekik, hogy mi a helyzet, segítőkészek lesznek, biztos van valami megoldás.
2011. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eleve úgy mertem megigényelni a T.gyás-t,hogy amelyik illetékes volt tavaly nyárig (Szolnok),írtam levelet,hogy a munkáltató nem érhető el az általa megadott levélcímen,így lehet e igényelni a T.gyás-t. Erre küldtek 2 nyomtatványt,illetve egy levelet,melyben leírták,hogy az ő nyilvántartásukban szerepel,hogy ki a munkáltatóm,és hogy a cégnél mióta van munkaviszonyom,illetve leírták,hogy ha továbbra sem tudom elérni a munkáltatót,úgy a kérvény elküldésekor mellékelten írjam le azt is,hogy nem tudom elérni a munkáltatót.

Ez megtörtént. Szolnok nagyon rendes volt,viszont nem figyeltem,és Pestre kellett volna küldeni a kérvényt,és a kért dolgokat,amit Szolnok tovább is küldött nekik-erről értesítést kaptam. 1 hónap telt el,Pestről jött levél,hogy kell a munkáltatói igazolás. Küldtem hát nekik levelet,amelyben kerek perec leírtam,hogy az igénylés előtt írtam levelet Szolnokra,ott azt írták hogy..., mellékelten megküldtem a Szolnokról érkezett levél másolatát,valamint azt a papírt is lefénymásoltam,amit a cég küldött 2010 nyarán,azon szerepel,hogy mely címen lehet(ne) intézni a munkaviszonnyal kapcsolatos ügyeket...

Már lassan 1 hónapja ennek,de Pest konkrétan carik rá,hogy most én csak a családit kapom... semmilyen válasz nem érkezett. Idő közben egy nagyon kedves könyvelő ismerősünk- akinek a segítségét kértem- találta meg a "kiskaput",és mondta,hogy Szolnokot kérjük meg-akiknek a nyilvántartásukban szereplek,hogy küldjön egy igazolást Pestnek. Na,ezt a levelet nem tudom megfogalmazni. Nem tudom,hogy leírjam e az előzményeket,vagy sem,hogy hogy fogalmazzak úgy,hogy jó legyen- már teljes mértékben ki vagyok...

2011. nov. 2. 10:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy másik hasonló hivatalban dolgozom, épp ebben a vásrosban:) Nálunk úgy van, hogy ha jön egy ügyféltől levél ababn vannak ugye adatok jó esetben név, taj szám valami ezt az iktatóban az előző iratokra iktatják tehát az ügyintéző látja a rendszerben az előzményeket, elég ha hivatkozol a levelükre amelyen van iktatószám. pl: Tisztelt Ügyintéző! Xy vagyok tajszám stb hivatkozásul 2010.08.20.-án kelt levelükre iktatószám: ez a levél felső sarkán van ügyintéző nevével, kérem segítségét ebben és ebben az ügyben.
2011. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig jó,az eleje akkor így kihozható,de hogy nevezzem azt a papírt amire szükség lenne,hogy Pestre elküldjék?
2011. nov. 2. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: kérem szíveskedjenek munkáltatói igazolást megküldeni hivatalból pestnek mert a munkáltató nem elérhető hónapok óta a kért igazolást pestnek nem tudom megküldeni és mivel Önök számára ez látható a rendszerükben kérem amennyiben lehetséges ezt az igazolást megküldeni. Valahogy így nem tudom, telefonon egyszerűbb lenne megbeszélni velük.
2011. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!


Egyszerűbb lenne telefonon,de szó szerint le vagyunk gatyásodva,az alapvető dolgokat nem tudjuk már megvenni,és ha ajánlva feladom a levelet olcsóbban jövök ki,mintha a fülkébe dobálom bele az érméket,mert vagy tudják kapcsolni az illetékest,vagy várni kell hosszú perceket,esetleg többször próbálkozni... 2 éve már végig jártam,akkor csak annyi volt a gond,hogy nekik nem volt meg az a határozat,hogy nem jár a Gyes,és hogy amit én kaptam a MÁK-tól ha lefénymásolom és elküldöm,akkor következő utaláskor én is a sorban leszek- ezt akkor közölték velem,mikor már 1,5 hónapos volt a gyermekünk... 2 hónapos volt,amikor végre utaltak.


Még egyszer köszönöm szépen a segítséget!!!

2011. nov. 2. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon Szívesen.
2011. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!