Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha mi későn fürdetj...

Miért baj, ha mi későn fürdetjük a babát? (11 hónapos és általában este 10kor,11kor).

Figyelt kérdés
Ekkor ér haza a férjem,de mindenütt azt olvasom itt, hogy ez gond. Miért?
2009. máj. 5. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Hol olvasod? Olyan ritmust alakítassz ki a gyerekednek és ő neked, ami jó nektek. Ha nem szörnyen fáradt még este 11-kor, akkor semmi baj a késői fürdetéssel.
2009. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Hát mert 11-kor már aludnia kéne! Nem tudom reggel meddig alszik, de később gondja lesz a felkeléssel ( mondjuk oviba menet) ha ezt a napirendet szokja meg. Én a 2 évesemet 8-kor fürdetem és fél 10-kor már minden esetben alszik, néha hamarabb is. Nyáron lehet eltoljuk fél órával, de többel semmiképp!
2009. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Én is későn fürdetek, még a fél 9-en is kiakad mindenki...

A 11 azért szerintem is nagyon későn van... Akkor mikor alszik el? Éjfélkor? És mikor kel reggel-délben? (mert hogy 12 órát alszanak elméletileg..)

Amúgy férj nélkül is lehet fürdetni, csak egy kis rákészülődés szükséges és egy kis rutin.Megoldható. (nem beszélve a sok egyedülálló anyukáról, akik szintén megoldják)

Amúgy bajnak nem baj, kárt nem szenved a gyermek fejlődése.

2009. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg igazat adok az elöttem szólóknak mert bajnak nem baj de akkor mikor kel?Mikor alszik el?mert hát azért a 11mégiscsak késő még nekem felnőtt embernek is nem tudom a babád mit szól hozzá de ha neki ez így jó és nem nyügös egész nap akkor hajrá.Mi 19kor fürcsizünk és utánna szunya van egyből reggel egészen 9ig az elejétől ez a rutinom egy 8hós babó anyucija
2009. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

én első

Kicsit a második hozzászólóra reagálok.

Minden gyerek különböző. Az egyik lányom naponta háromszor aludt sokat, ma sem alszik 8 órát éjszaka. Lefekszik, de még olvas. A fiam nappal szinte nem aludt csak 10 perceket, de éjszaka szinte az elejétő végigaludta a 8 órát.

Nem lehet azt mondani, hogy KÉNE.

A gyereknek aludnia KÉNE, már ülnie KÉNE, állnia KÉNE, beszélnie KÉNE. Aztán jönnek a kétségbeesett kérdések, hogy az enyém nem így csinálja, mi lehet a baj.

Kell napi rutin, kell egy kicsit szabályozni, de minden gyereknek megvan a maga ritmusa, mind az alvásban, mind a fejlődésben. Ha nem nyűgös, ha megfelel neki akkor miért ne csinálják így? És az ovi még nagyon messze van, egy hét alatt el lehet tolni a bioritmust 1 órával.

2009. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát nekem kukorékolhatna a gyerekem 11-kor, ha én akkor már alszok. Akkor nem igen lenne megfürdetve, ha rá bíznám, hogy mikor akar. Azért mégiscsak neki kell a családhoz alkalmazkodnia és nem fodítva. Utálom amikor 11-kor még rohangálnak a felettünk lakó gyerekek és az apjuk azt mondja,hogy nagy a mozgásigényük. Ez rendben, de nappal miért nem fárasztják le őket.

Második voltam.

2009. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

11-kor fürdeted? Akkor kb. éjfél mire alszik és akkor másnap délig nyomja??? Mert az enyém 10 hónapos és este 8-tól reggel 8-ig alszik Ja és sokszor fürdetem egyedül, nagyon jól meg lehet oldani így is és ő is szereti.

De ha nektek jó... Csak nem értem miért kérdezed?????

2009. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat n10-kor fürdetjük,szopi szeretgetés és 10-kor csicsika,ált. 1 hang nélkül elalszik és 6-7 körül kel enni elöször aztán 11-kor eszik.A két étkezés között alszik 1.5 órát.Ezen kívül alszik du.kb.2 órát és az esti fürcsi előtt 1.5-et.Ha megvan a ritmusotok és így jó neki,nem nyűgös akkor miért lenne baj?Bár, azért a 11 már szerintem is sok.Mi későn fekvők vagyunk amúgy is,nekünk ez vált be.Mi is akkor fürdettünk mint más,még az elején,8 körül,de felkelt h1-kor úgy,hogy mi 11 körül feküdtünk le.Mit ne mondjak,úgy néztem ki mint a mosott sz@r.
2009. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert ezen az oldalon is olvastam, h nem jó, ha későn fürdetik a babát, csak nem írták, h miért. Most látom csak h elírtam az életkorát, azért értették félre -bocsánat - 11hetes a kisfiam! Akkor ezek szerint így már nektek is ok? Egyébként nem nyűgös egyáltalán, eszik és szinte azonnal visszaalszik, majd reggel 6 körül kel.
2009. máj. 5. 21:20
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, és nem azért várom meg a férjem, mert nem tudom egyedül megfürdetni - volt már példa rá, hanem mert ez az ő kettejük közös rítusa és egyikőjüktől sem akarom elvenni. Mennyi idősen kell átállni a babával, hogy a későbbieket már ne zavarja meg (ovi, stb.)?
2009. máj. 5. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!