Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyek ajándékot a keresztelőre?

Vigyek ajándékot a keresztelőre?

Figyelt kérdés
Most lesz az egyik rokon babájának a keresztelője.Otthon nem lesz náluk semmi,csak páran megyünk a templomba,aztán mindenki haza.Illik vagy kell ilyenkor vinni ajándékot.
2009. máj. 5. 12:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni hogy 4 hetes a baba.
2009. máj. 5. 12:58
 2/9 anonim ***** válasza:
én vinnék a helyedben-a Babának,szép gesztus lenne-számomra nem számit ha nem kapok enni v inni.
2009. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vav22 ***** válasza:
Szerintem ha még egy kisebb összejövetel sem szerveznek plussz még nem is vagytok közeli rokonok, akkor nem kell ajándék. Ha jól álltok anyagilag és úgy érzed jól magad, akkor szerintem maximum valami kis figyelmességgel készüljetek.
2009. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1vok. valamilyen rugi,napotó v éppen egy szép takaró.

csak úgy -jelképesen.

2009. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát, ez jó kérdés,mert szerintem ha nem hívtak meg magukhoz, akár csak egy kis süteményezésre, vagy ilyesmi, akkor nem hinném, hogy várnak valamit. Nálunk mindenki adott ajándékot, de mondjuk mindenki, aki a templomba meg volt hívva, az jött az ebédre is utána. Esetleg beszéljétek meg atöbbi rokonnal, hogy ők mit gondolnak adni. Vagy max egy kis aranyos ruhácskát vesztek, az nem olyan vészes összeg, és mégsem üres kézzel mentek!
2009. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
közeli rokon,mert a sogornőmék babaája,de oda is ugy lettünk meghivva:hétvégén lesz a keresztelő,ha akartok gyertek.A szülőknek is ogy szóltak.Ráadásul a multkor voltunk náluk,vittünk csomagot nekik(babaruha...).Meg se köszönték.Ilyenkor is "illik" vinni valamit?
2009. máj. 5. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hamarosan lesz dupla keresztelő. Én nem kértem semmit, mert mindene megvan a babánknak a bátyától. Maximum ha nagyon akarnak kérek popsitörlőt, Gabi öblítőt. Azért, hogy felesleges dolgot vegyenek nem kérek semmit, nem azért tarjuk a keresztelőt, örülünk, ha eljönnek!
2009. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak gyerekeim, volt is már keresztelő nálunk, de így meghívni valakit, azt gondolom elég fura dolog. Nem így illik, hanem elmondhatták volna, hogy keresztelünk, összejövetel nem lesz, ajándékot senki ne vegyen! Mert így meg sem érdemlik, viszont ha nem veszel, Te érzed majd magad kellemetlenül, kényelmetlenül. Húgomat is meghívta egy pár keresztelőre, csak úgy, még csak haveroknak sem számítanak egymásnak. Húgom vett ruhát a gyereknek. Meghívták őket a házukhoz, ahol egész délután a meleg napon ültek kint a vendégek. Nem egy kellemes megoldás.
2009. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kis jelképes ajándékot akkor is illik vinni, ha nem lesz utána vendégség. Pl: csörgő vagy rágóka, amit később biztos használni tud majd a baba.
2009. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!