Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a fiamnak? Nem eszi...

Mit adjak a fiamnak? Nem eszi az almát, akkor mivel kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Segítenétek?

Kiköpi az almát nem kell neki, nem ízlik úgy látszik....

Akkor mit adjak neki? körtét szabad? vagy répát?

Mit?


Köszönöm


2009. máj. 5. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Körtét is,meg répát is!Én banánt is adtam!Azt imádta!
2009. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Körte, barack, meggy, banánnal óvatosan! Zöldségekből mehet a répa.
2009. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a baba?

Amúgy nem kötelező 6 hónaposan megkezdeni a hozzátáplálást.

Az alma meg amúgy is sok savat csinál a kicsiknek.Próbáld meg inkább jó minőségű répával.Bio répával vagy bébiételes répa pürével.Ezek tuti vegyszermentesek.És ha ezzel próbálkozol tégy a répához egy kis anyatejet vagy tápszert hogy jobb íze legyen,mert önmagában elég tömény ízű a répa.

De a lényeg: mennyi idős a baba és kap -e anyatejet? Válaszolj erre légyszi!

2009. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha még most kezded a hozzátáplálást, akkor mindegy, mit adsz, mindent kiköp. (Persze gyerektől függ, de itt konkrét esetben valószínűleg ez van.) Próbáld először tejjel (lefejt, vagy tápszer) elkeverve adni, először hígan, aztán egyre almásabban. Persze akkor sem lesz baj, ha megpróbálkozol néhány más gyümölccsel (egyszerre eggyel), pl. körte, banán, esetleg sárgarépa, de ezek mind szorulást okozhatnak.
2009. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam baromi hasfájós volt kicsinek igy körtét nem mertem adni neki kezdetben. Az enyém baba az őszibarackot (akár bébiételben is) meg a banánt imádta nagyon sokáig az volt a jolly joker, azt mindig megeszi:)
2009. máj. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nem almával kezdtem, hanem sütőtökkel. Imádja. Aztán ahhoz kevertem fokozatosan almát és csak pár nap után kapott sima almát. Azt nem nagyon szereti. A körtét még nem próbáltuk, de kapott már répát krumlival, borsóval (szigorúan csak paszírozva), és paradicsomos krumplit is.

Nekünk a barack okozott hasfájást, banánt tegnap kapott először és úgy tűnik szeretni fogja.

Tarts ki, mert ez nem egyszerű folyamat :)

2009. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

A kisfiam tápszeres kizárólag, és 4 hónapos elmúlt.

A banánt mikortól lehet neki adni?

És ha az almát mondjuk a tejpépbe rakom? a tejpépet szereti, de az sárgabarackos ízű, abba tehetem az almát?

köszönöm

2009. máj. 5. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze.Én a tejpépbe rakom a gyümölcsöket,hol felet ,hol egészet és turmixolom.
2009. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát, az almát mondják elsőnek, de engem az öregek óvtak tőle. Nagyon savas, az én lányom 1 éves, de még mindig csak az almakompótot eszi meg, nyersen nem kell neki. Nekem az őszibarackot mondták elsőre, de ugye az most nincs. Az üvegesek finomak, azt nagyon szereti. Lehet neki adni krumplit, körtét, répát, sütőtököt. De most minddel óvatosan, mert a primőrben sok a vegyszer. Én ősszel kezdtem a hozzátáplálást, akkor megvettem a frisset, de most inkább az üvegessel etetem, azokat legalább ellenőrzik.
2009. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!