Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet hozzátáplálni...

Mikortól lehet hozzátáplálni tápszeres kisbabának és miket?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 07:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is tápszeres babák voltunk (vagyunk). Én 4-5 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást méghozzá gyümölccsel.(pl: alma, barack, sütőtök..) Arra figyelj, hogy mindig csak délelött adj gyümit, mert ha délután adod és érzékeny a babád fájhat a hasa. Kb. 3-4 hét (5-6 hónaposan) múlva kezdtük el a zöldségek fogyasztását.

2009. máj. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Ha anyatejes lenne, akkor fél éves korig ne táplálj hozzá, de mivel tápszeres, ilyenkor azt szokták javasolni, hogy picit előbb, 5 hónapos kor körül el lehet kezdeni. Csak lassan, fokozatosan, mértékkel. Először alma, barack, burgonya. Először egy fél kiskanál pép egyszer egy nap, két etetés közt, vagy az egyik etetés előtt, inkább délelőtt. Aztán egy kiskanál, finoman napról-napra növelni az adagot. Mielőtt új kaja jönne, mindig 2-3 napig csak egyfélével próbálkozni, hogy ha nem bírja, vagy kiütése lenne, vagy bármi allergiás reakció, akkor tudjad, hogy melyik kajától van. Ha pár napig problémamentesen eszi, csak akkor jöhet új kaja. Legjobb naplót vezetni, hogy mikor mit evett, mi volt új kaja esetleg.
2009. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!