Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért nem eszik az...

Vajon miért nem eszik az eddig jóétvágyú babám?

Figyelt kérdés
2 hónapos, kevés anyatej, nagyrészt tápszer. Pár napja, először csak 1-2 etetésnél, most már majd mindegyiknél eszik valamennyit (adagjának harmadát, felét), mindegy, hogy tej vagy táp, majd keserves sírásba, aztán visításba kezd, onnantól a következő 15 percben még nagy nehezen meg tudok etetni vele egy keveset. Naponta csak 1-2-szer nem csinálja ezt, de akkor is azért, mert inkább alszik, és félálomban lassan, nyugodtan, de eszik. Hét elején a doki azt mondta, teljesen egészséges. Mindent ugyanúgy csinálok. Tápszer ua. születése óta. Éppen tegnap volt tele a pelus. Böfizik is. Amint felrakom a vállamra, elhallgat. Evő helyzet: üvölt. Pedig fontos, hogy eleget egyen, koraszülött volt. Gondoltam már aftára, vagy ilyesmire, de én nem látok semmit a szájában. Kedden szerintem elviszem megmutatni, de addig is, örülnék, ha valaki megnyugtatna, hogy nincs baj, csak ilyenje van... Viszont nem szeretném azt sem, hogy ha beletömöm, erőszakkal megetetem, később esetleg evészavaros legyen. Remélem valaki tud segíteni!
2009. máj. 3. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld evés közben többször megböfiztetni, vagy csak egy kicsit függőlegesre állítani és utána továbbetetni.

Lehet, hogy hasfájós, levegőt nyel, kicsi a gyomra.....

2009. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, próbálom rendszeresen függőlegesbe fordítani, amúgy attól megnyugszik egy kis időre, egészen addig, amíg nem közelítek megint a cumisüveggel... Pohárral is próbáltam már, az sem jött be... Múlt héten még 120-nál többet is megevett volna, ha hagyom (azt mondta a doki, annál többet ne adjak neki), most meg az alvós, legsikeresebb etetésnél is 80-90 sikerül csak.
2009. máj. 3. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:
egyszer etesse apa üvegből mondjuk a nappaliban, valahol tök máshol, mint ahol enni szokott, nekem erre meglepődött és evett. Ha cicizik, fekve szoptatod? Nekem karban a mai napig nem eszik(6 hós), sosem evett ölben, egyszer végső elkeseredésemben a nagyágyon feküdt és ugy adtam neki a tápit, beletöltöttem:) azért mertem ezt csinálni, mert cicizés közben fekve sosem nyelt félre, gondoltam ugyanabban a pózban az üvegből is fog tudni enni , és láss csodát! Egy próbát megér:)
2009. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket!

Az apja is szokta etetni, igaz, éppen, mióta fennáll a probléma nem volt rá lehetősége. Mindenesetre határozottabb, mint én. Szoptatni fekve szoktam, ha igazán éhes, akkor valamennyit eszik, azzal nincs baja, nem üvölt, de hát könnyen van, a cicim kiköpi és kész, azt nem tudom belenyomni a szájába... Sajnos 10-20 ml-nél többet nem tud szopizni, nincs is nagyon több, természetesen ha már nem nagyon jön belőle abbahagyja... De megpróbálom fekve üvegből etetni.

2009. máj. 3. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne keverd be azzal, hogy a kicsi 10 ml-nyi tejcit kiszopiztatod vele, főleg este, mert ettől jó ideges lesz, hisz nem ömlik, hiába szívja szegény. A finom tejci után az én babám csak végső esetben ette meg a tápit, hisz nem buták, hogy a fincsi anytej után megigya a rosszabb ízű tápit... Szóval üvegből indits egyből! Én azt a kis tejet lefejtem, összegyűjtögettem és üvegből odaadtam neki. Tudom hogy rossz érzés, hogy nem tud már szopizni rendesen, de eddig is nagyon ügyes voltál a szopizással! Jó éjt! ( ha van kedved, ird le, hogy vált be az ágyonfekve üvegből etetés)
2009. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!