Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka akinek 3...

Van olyan anyuka akinek 3 hónaposan is kancsal volt a babája? Kinőtte?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fél éves koráig van még ideje kinőni, de aggódom, hogy így marad. Ér valamit, ha úgy tornáztatom a szemét, hogy mindig a gyengébbik szem oldalára teszek érdekes dolgokat?
2011. okt. 20. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj.

1 évesen vidd el szemvizsgálatra, addig úgysem csinálnak semmit.

Kb az összes baba kancsal egy picit ilyen korában.

2011. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1 éves korig...

és majd az összes baba "kancsal".


honnan veszed, hogy az egyik szeme gyengébb? orvos mondta?

ha igen akkor nyilván kaptatok szemtornát vagy szemüveget, ha beesik a szeme akkor már ennyi idősen kezelik.

de ha csak te gondolod akkor inkább ne csinálj ilyeneket

2011. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kancsal szemre szokták azt mondani, hogy gyengébb. Merthogy nem úgy mozog, mint a másik. Szemész nem látta, mert a védőnő azt mondta majd kinövi. De ez még kb. 6 hetes korában volt. Azóta nem változott a helyzet, ezért gondoltam, hátha elősegíthetném a dolgot. Természetesen nem ragasztom le a másik szemét, meg ilyenek...
2011. okt. 20. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem nőtte ki,félévesen kapta az első szemüvegét és ragasztani is kellett felváltva mindkét szemét.Az egyik szeme rendbe jött de a másik maradt kancsal.Évekig ragasztottuk a szemét.Múlt héten voltunk a szemészeten és most mondta a doktornő hogy lassan kell a műtét de nem sürgős akár pár évet is várhatunk még vele.A fiam elsején lesz 9 éves.Én féléves korában elvinném orvoshoz ha addig nem változik.
2011. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még a 6 hónapos státuszon is az van, hogy a "bal szem kicsit befelé húz". 1 hónap múlva már rendben volt, de 1 évesen azért megnézettük szakorvossal, mivel mindketten szemüvegesek vagyunk, és én most is kancsalítok, ha nagyon fáradt vagyok.
2011. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Írtam neked privit, úgy jobbnak tartottam. Hosszabban írtam, de azért próbáltam tömör maradni :)

2011. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 évesen is picit kancsal volt a fiam. Elvittük a szemészetre, megvizsgálták, és az mondták, hogy álkancsal. Az orrgyöke még nincs teljesen a helyén, ahogy változik az arca az is a helyére kerül, és megszűnik a kancsalság. 2 évesen kell kontrollra vinni. Szerintem vidd dokihoz, ne te kezelgesd otthon.
2011. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!