Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit adjak csóri gyereknek...

Most mit adjak csóri gyereknek? 10 hónapos a lányom, még főleg cicizik. A védőnőm szerint egy éves koráig nem adhatok neki semmilyen tejterméket, semmit, amiben liszt van.

Figyelt kérdés
10 hónapos a lányom, még főleg cicizik. A védőnőm szerint egy éves koráig nem adhatok neki semmilyen tejterméket, semmit, amiben liszt van. Majdnem megvert, mert elárultam neki, hogy 8,5 hónaposan evett natúr joghurtot. Kenyérhéjat sem ehet, a borsófőzelékben rántás van, abban liszt, tehát azt sem ehet. Nem nagyon akarok neki külön főzni, úgy tűnik, nem kényes a gyomra, még a borsótól sem lett "rosszul" amikor héjastól adtam. És persze az kell neki, amit mi eszünk. Megeszi a bébiételek egy részét, de nem túl sok mindent. Itt meg olvasgatom, hogy kinder tejszeletet eszik a baba, meg sajtot, meg gyümijoghurtot... Akkor most???
2009. máj. 2. 16:48
 1/9 A kérdező kommentje:
A nagymama meg kérdezi, hogy mikor ehet már csokit? Ha a védőnőn múlik, soha. Egyébként mikortól ehetnek csokit??? :)
2009. máj. 2. 16:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt egy táblázat nézd át

2009. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem megvert??? :)) ez érdekes:)) Szerintem simán adhatsz neki joghurtot is sajtot is túrót, husit szinte már az összes féle zölit ha nem látod hogy puffasztaná, az apróagvas gyümiken meg mogyoró,dió, méz, teljes tej szinte bármit adhatsz neki.

A lisztet is csak úgy nem kell, hogy telinyomatni vele a főzit, hiszen a zöldségekkel kéne jóllakjon nem a liszttel:)

de amiben van liszt, kifli ilyesmi azt is kaphat nyugodtan!

Főleg ha látod hogy kéri, és meg is eszegeti szépen.

Ez akkor igaz ha nincs allergiás hajlam a családban.

Nálunk van igy az én fiam tojást tejet sőt sajtot is csak 1 éves kora után kapott.

És kiflit is csak azért nem evett 10-11 hósan mert nem kérte nem rágta el.

egy védőnéne:)

2009. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, bocsi a tojásfehérje is maradjon 1 éves kor utánra az is erősen allergén:(
2009. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
az én fiam lassan 18 éves, és sajna anno 3-4 hétig tudott szopizni.Ha én akkor a védőnőre hllgatok h mit ehet a baba akkor éhen halt volna.Ugyanis a tápszereket sugárban hányta ki akkor még létezett olyan h Oriza tápszer azt sem ette,nem szerette a tejféléket, ugyhogy én visszatértem nagyanyáink jólbevált szokásaihoz,lsiztelevesen nőtt fel a egyerekem addig amig nem ehetett gyümölcsöt,főzelékféfléket,amit már kb 2 h korában adtam neki.Leturmixoltam a húslevesből a répát zöldséget krumplit tettem bele csirkemájat úgy ette mint aki éppen éhen akar halni.Szerintem egy ekkora babának az anyatejen kívül már mást is kellene a cicizés mellett ennie.Ilyenkor már meg kellet volna tanulnia rágni mivel a fogacskái már kinőttek és azok azért vannak h rágjon!
2009. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem minden baba rág már akkor mikr kinőttek a fogai!! Jelen esetben ha kinézi a szájukból és megeszi amit adnak neki akkor oké, de azért ez így nem állja meg a helyét hogy már egyből rág is rendesen ha kint van a foga..
2009. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A többi oké,de én a csokit biztos nem erőltetném.Ők még babák azért ne felejtsük el és sok ételek még a felnőttek gyomrát,beleit is megterhelik.Szerintem abból nem lesz gond,ha inkább óvatos vagy.De te vagy az anyja és te döntöd el.A védőnő pedig csak tanácsot adhat.
2009. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. máj. 2. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lisztes terméket nyugottan adhatsz. Én is megkérdeztem a védőnőmet és nekem is ugyan ezt mondta mint neked. Kár, hogy az orvosam meg mást mondott. Már rég elavult az, hogy a gluténérzékenység attól alakul ki, hogy hamar kezdik el adni sőt azzal gyógyítják a betegeket, hogy minnél hamarabb elkezdik hozzzáadni. Nem értem mért nem tájékozódnak a védőnők? A tejtermékkel viszon óvatosabban, főleg ráérsz ha még anyatejes.
2009. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!