Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi egy 3 hetes baba napi...

Mennyi egy 3 hetes baba napi alvásszükséglete?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk 3 hetesek, és éjszaka ugyan alszik (kb 2x kel éjszaka), de nappal 2 szopizás közt se alszik. Kizárólag séta közben, a babakocsiban alszik el. A baj az, hogy nem csak hogy nem alszik, de ha nem alszik akkor sír. Egész nap nem tudok semmit se csinálni, enni is alig jut időm. Ráadásul félek hogy kevés neki ennyi alvás... Van olyan amikor éjszaka is alig alszik. Mennyit kéne neki elvileg aludnia?
2009. máj. 2. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden baba más, de nálunk ekkora korában még szinte egész napközben aludt a babám, viszont éjjel nem, mert hasfájós volt, akárcsak az első gyerekem. Sokat kellett éjszakázni vele, sétálgattunk, nyugtattuk, így ami alvás éjjel elmaradt, azt bőven bepótolta nappal. Most 4 hónapos, már jó ideje kialakult a napirendje. Szerintem ha a babakocsiban tud csak aludni, akkor altasd ott, nálunk is úgy volt, mindhárom imádott kint aludni egész pici koruktól kezdve.
2009. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindem gyerek más.A kislányom 3hetesen szo szerint evett és aludt,viszont az öccse 1-1 etetés között,naponta 2-3szor is ébren volt.Nagyon nem jo alvo:(
2009. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak sajnos nincs erkélyünk, a kert meg közös mert társasház, és mi az emeleten lakunk, szóval ott sem hagynám nyugodt szívvel. Így csak akkor tudom kocsiban altatni ha sétálunk, de egész nap mégse sétálhatok vele. Hja és ő is hasfájós, infacolt kap. Van arról valami adat hogy elvileg mennyit kéne aludnia?
2009. máj. 2. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: hason alszik? Nálunk az nagyon bevált, sokkal jobban alszik úgy. Etetés után hasra fektetem, és alszik. Mellette megy a tévé, zene is szól, persze nem üvölt, de nagyon jókat alszik így.
2009. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem merem hason altatni a bölcsőhalál miatt :(
2009. máj. 2. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Megint én: én meg úgy vagyok vele, hogy szerintem hason fekve, ha véletlenül nem jól büfizett, és visszabukik valamennyit, nem annyira veszélyes, mint mikor a hátán fekszik, nekem sokkal ijesztőbb, ha a hátán történik ugyanez. Én mindhárom gyerekemet 2 hetes koruk után a hasukon altattam, és megmondom őszintén, szinte minden ismerősöm így tesz. Ha már tudtak forogni, akkor ők is hason aludtak, és még most, 6 és 9 évesen is így alszanak. A kicsi 4 hónapos, de ő is csak a hasán alszik.
2009. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval azt senki se tudja hogy mégis mi az az abszolut minimum amennyit aludnia kéne?
2009. máj. 2. 11:52
 8/9 anonim ***** válasza:
szia!elméletileg minden evés után 1-1,5 óra. kitartás a mi kisfiunk ugyanezt csinálta most 10 hetes és már alszik napközben ha odafekszek mellé és azt mondom hogy "sssssssssss" és kap cumit. mostmár gy 2 perc alatt elalszik. de egyre kevesebbet fog aludni. ő most reggel alszik 2 órát, a kövi etetés után 30 percet és sétáltatás közben végig. de a minimum napi 3* 1-1,5 óra+ 12 óra este (evéssel megszakítva.
2009. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ennyit tutira nem alszik :(
2009. máj. 3. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!