Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tízórait vagy ebédet adnátok...

Tízórait vagy ebédet adnátok neki 11 fele, ha utána alszik?

Figyelt kérdés

14 hósak az ikerfiaim, 11-fél12 fele már nagyon álmosak, mert általában reggel 6kor kelnek. Éjjel még szopiznak, így reggel 8 fele van csak reggeli, de inkább fél9-9 fele, mikor a lányom is már csatlakozik (reggel is szopiznak mikor kelnek általában).

Szóval az a bajom, hogy eddig tízórati kaptak 10 fél1 fele, és utána aludtak, viszont már 11, fél12ig bírják, így nem tudom eldönteni váltsak e és ebédet egyenek korábban, vagy tízórai maradjon és ebédet mikor felkelnek. Másik baj, hogy az ebéd nem mindig kész addigra, mire ennének elalvás előtt, vagyis 11re.

Ma is 11kor ettek fél-fél banánt meg kukoricapelyhet, fél 12 kor elaludtak, még nem keltek fel. Úgyhogy ebéd nagyon későn lesz ma is. Vagy várjam meg míg olyan délig kibárják, akkor legyen ebéd alvás előtt?


2011. okt. 12. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én alvás előtt inkább ebédet, tehát valami töményebbet, laktatósat adnék. Esetleg ha alőző napról maradt valami főtt étel azt adnám oda nekik, és ébredés után ennének a friss főtt ételből. Vagy hamarabb tedd oda az ebédet, hogy 11-re kész legyen.
2011. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ebédet adj nekik alvás előtt. De ha nem sikerül úgy intézned a teendőidet, felesleges ebből gondot csinálni. A lényeg, hogy jóllakottan aludtak el most is.

A napi adagot pedig megeszik.

Jó babázást!

2011. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp ebédet, hogy szokják meg ebéd után van alvás. Ez most nálatok fél 12, de néhány hónap és bírják majd fél 1-ig, akkor meg ugye előtte délben ebéd. Ha reggel 6-kor ébrednek akkor szerintem akkor dobd is oda az ebédet, és még ha félbe is kell hagyni, a reggelizés alatt/után be tudod fejezni.

Vagy mikor alszanak akkor főzz meg következő napra.

2011. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha 6kor kelnek akkor az ebéd.

ne az órát lesd, a sorrendet kövesd. f10kor adj nekik egy pohár gyümölcslevet, az 10óraira tökéletes!

2011. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha csak ők lennének, ok is lenne, de van egy lassan 3 éves lányom is. Meg kell várnom míg ő felkel, úgy tudonk menni boltba, és ugye van hogy főzés csak utána kezdődik nálam, mert előtte idő se lenne rá nagyon. Mire hazaérünk fél9-9, hazafele kiflit esznek, itthon meg folytatjuk a reggelit ha még kell nekik. SZóval mire reggeli romjait összerakom, meg nekiállok főzni.... Na most kelnek, megyek.

Köszi a válaszokat, megpróbálom valahogy előbb elkezdeni az ebédgyártást. :-)

Azért még kíváncsi vagyok, más is csinálja is így, vagy meddig csinálta így.

2011. okt. 12. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha nem reggel mennétek boltba, hanem előző délután?
2011. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen meg tudlak érteni,mert nekem is ikreim vannak,és van,hogy az ebédt csak délutánra tudom összeütni.Nálunk nagyon ritka ha alvás előtt ebédelnek.Úgy van,hogy ők fél 8-8 körül isznak tápszert,utána egy kis gyümölcs,és 11 körül szoktak tízóraizni.Szendvicset,bundáskenyeret,vagy sinlacot,vagy kenőmájasos kenyeret,szóval mindig valami laktatót.kb fél 12 körül szoktak elaludni,aztán felkelnek,és kb 2-kor szoktak ebédelni.Ez nem minden nap van így,de általába igen.Alényeg az,hogy alvás előtt tízóraizni szoktak,amibe szerintem nincs semmi rossz.Azzal is jól laknak,és nem maradnak le semmiről,mert a következő evés úgyis főtt étel lesz,ha meg nem akkor üveges bébiétel.Ikrekkel azért nem olyan egyszerű napirendet tartani,főleg,ha nincs segítség,és neked még van egy három évesed is.
2011. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb 14-től 20 hós koráig alvás után ebédelt a lányom. Egyszerűen annyira álmos volt már délben, hogy nem bírt ebédelni, hát kapta az ebédet 3-kor.

Utána már kibírta rendesen, azóta alvás előtt eszik.

Szerintem tök mindegy, mikor ebédel, ha csak nem készülnek a gyerekeid bölcsibe, mert akkor jobb úgy szoktatni. De ha otthon vagytok, akkor mindegy, mikor mit esznek. Úgyis változnak még annyit.

2011. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!