Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én lányomnak tényleg 13...

Az én lányomnak tényleg 13 kg-nak kellene lenni?

Figyelt kérdés

4180 g-mal született. Most lesz egy éves és 10 kg. A védőnő már akkor is a sirba kergetett, mikor fél éves korára nem duplázta meg a születési súlyát. Hétfőn megyünk és már látom előre, hogy mi lesz. Mert most meg kb 3 kg hiányzik ahhoz, hogy megháromszorozza. A lányom amúgy makk egészséges, még (lekopogom) nem volt beteg, egy két napos náthát leszámitva. 10 hónaposan indult el és igazikis örökmozgó. A sulygyarapodással sem volt soha gond, a mai napig egyenletesen hizik, még most is havi 40-50 dkg-ot.

Minden baba közel jár egy évesen ahhoz, hogy meg háromszorozza a szül.súlyát, vagy csak mi vagyunk igy lemaradva?


2009. ápr. 30. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagytok lemaradva. Az én lányom 3750g-mal született és elmúl 7 hós mikor megduplázta a súlyát, de nálunk nem szólt sem a védőnő sem a doki miatta. Sőt mindíg megcsodálják, hogy milyen szép és hogy mennyire formás baba. Szerintem ne foglalkozz ezzel főleg amíg te úgy látod, hogy boldog kiegyensúlyozott, jól fejlődő baba. Továbra is egyenletes fejlődést nektek:)
2009. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
a kislányom 3363g-mal született, egy évesen 8540g volt, és egy pillanatig se panaszkodott se a védőnő, se a gyerekorvos, én is tök elégedett vagyok, 74 cm magas, arányos baba. Azóta két hét telt el, most nagyon megugrott az étvágya, ezt úgyis ő szabályozza, ha kér még nem tagadom meg tőle, de nem tömném, akármit mondanak, ha szerintem rendben van. Te se foglalkozz ezzel, ne aggódj!
2009. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3500g-al született a kisfiam és most 1 évesen 9kg.Szóval mi sem háromszoroztunk,de fél évesen sem dupláztunk.De 11 hónaposan elindult egyedül és nincs megállás azóta egész nap:)!

Szerintem nem érdemes a súly miatt izgulni!

2009. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne foglalkozz a védőnővel! az én fiam könnyen megduplázza, háromszorozza a súlyát, mert 2.800-nal született. abból könnyebb 9 kilot elérni azért, mint nálatok a 13kg-t. ne is akard, hogy annyi legyen, csak azért, mert valami könyv azt írja! szerintem teljesen jó, ha egy évesen 10 kg körül van, hiszen az átlagos súlynak tekinthető. lányoknál meg főleg! ne aggódj rajta, a lényeg, hogy egészséges!
2009. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdem azt hinni, hogy semmi sem jó nekik. Mi pont a másik véglet vagyunk, hihetetlen gyorsan nő és hízik a gyerek. Most 5 hónapos, de azt mondta a doktornő, hogy akkora, mint egy 1éves. Meg, hogy nem lesz ez így jó. De nem kövér baba, arányos. Tehetek én róla, hogy születése óta 30cm-t nőtt?
2009. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd nem semmi! Nagyon jól alakul a kislányod súlya, gondolom szemmel is jól látható, hogy egészséges, szép baba.

A fiam 9 hónapos, 4 hónaposan ugyan megduplázta a súlyát (3280 grammal született), de azóta 30-40 dkg-t hízik egy hónapban, talán egyszer érte el az 50 dkg-t. Sosem lettünk a védőnő, vagy a doki áltat "lecseszve", sőt, dícsérik. Igaz, most kb. 8.5 kg, így elvileg megháromszorozhatja a súlyát egyéves koráig, de ő kisebb súllyal született. Szerintem a te kislányod gyarapodása nagyon is rendben van!

2009. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én sem szeretném, hogy 13 kg legyn, mert most igazán szép és formás, van kis hurka, de inkább hosszú, valahol 75-80 cm között van.
2009. ápr. 30. 16:19
 8/9 anonim ***** válasza:

A kislányom 3100 grammal és 58 centivel született, most lesz 16 hónapos és még mindig éppenhogy átléptük a 9 kilót és 81 centi. Alig eszik, örökmozgó. Már egy rakat kivizsgáláson voltunk, hogy miért nem eszik, de egyszerűen nem éhes. A tápszer az egyetlen biztos pont, azt napi 3-szor eszik még mindig, de a többi kaja kb nulla. Eszik egy kis levest, abból se kell neki a zöldség, délelőtt egy pici péksüti, esetleg gyümi... Szóval ha nekem esik a doki leütöm :(

Az komoly, hogy 30 centit nőtt az egyik baba 5 hónap alatt? Nem semmi!

2009. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A manóm féléves korára szinte grammra pontosan megduplázta a súlyát. Nagy büszkén újságolom a védőnőnek, erre azt mondja, hogy a gyerek növekedési görbéje nem úgy alakul, ahogy azt várta volna. Azaz többet kellett volna híznia, merthogy 4 kilóval született. Pedig hoztuk a papírformát, de úgy látszik ebbe is bele lehet kötni. Lehet a Te védőnőd is ilyen, h a kákán is csomót keres. Amíg ilyen egészséges a picid, nem lehet gond. Annak azért lennének egyéb tünetei.
2009. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!