Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem kell a tartós...

Tényleg nem kell a tartós tejet sem forralni sem higítva adni egy éves kislányomnak?

Figyelt kérdés
A dokinéni azt mondta mivel elmúlott egy éves nyugodtan adjam nei mert kell a kálcium a csontoknak. Tápis a kislányom. És és 1,5%-os tejet szoktam venni itthonra. De idegenkedem még attól hogy tejet adjak neki. És azt is mondta, hogy nem kell se forralni se higítani csak elég egy nap egy kortyot másnap két kortyot és így tovább adnom neki. De ha így teszek nem fog fájni a pocikája? És nem lesz baja tőle? Egyáltalán adjam neki? Csak mert én a Milupa Juniort akartam adni de dokinéni azt mondta, hogy az annyira édes, hogy utána nem fogja elfogadni a rendes tejet. Ti mit tanácsoltok? Köszönöm szépen.
2009. ápr. 30. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom még ugyan csak 7 hós, de már beszéltünk erről a tej-kérdésről a védőnővel, és ő pont azt mondta, hogy ne adjak neki bolti, dobozos tejet, mert az nem jó, hanem próbáljak meg bevizsgált házi tejet venni és azt forralva majd adhatom, 1-1,5 éves korától (mondjuk ő inkább a 1,5 évet javasolta).

2009. ápr. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
AZ én védőnőmis azt mondja, hogy várjunk másfél éves korig a tejjel, mert allergizálhat(de olyat is ismerek aki 3 éves korig tiltotta). Utóbbit persze túlzásnak tartom, de az egy éves kor korainak. Inkább kapjon több banánt, abban sok kalcium van. És más tejterméket, pl túró, natúr joghurt, tejföl!!!! Halgass magadra!
2009. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi lányok. Joghurtot és túrót kap minden nap váltakozva. Házi tejet nem tudok szerezni de nem is adnék neki, az még nekem is ütős.... Akkor még nem adok neki legalább fél évig, de lehet hogy tovább sem. Veszek Juniort és abból készítek neki tejbepapit stb...
2009. ápr. 30. 16:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is kb 1,5 éves koráig csak babatejet adtam, de azért kóstolgatta a tehéntejet, mert ételekben már előfordult. Aztán elkezdtem keverni a babatejet tehéntejjel, rendszeresen felesben kapta és most 2 évesen kapott először 2 dl tehéntejet magába, megitta. Az nem jó indok, hogy a kálcium miatt kapjon tejet, mert a tápszerben még több is van. De az igaz, hogy hozzá kell fokozatosan szoktatni a tehéntej ízéhez, de még ráérsz vele, hogy magába igya.
2009. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is és hány százalékos tejet adjak majd neki ha elkezdem bevezetni?
2009. ápr. 30. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleinte 1,5-öset, de később nem foglalkoztam vele, amilyet kaptam. A házi tejet amúgy én sem adnám!
2009. ápr. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a rengeteg segítséget. Üdv.
2009. ápr. 30. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!