Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el? Esetleg...

Hogyan altassam el? Esetleg kipróbáljam a cumit? Vagy van más ötletetek.

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hetes, nagyon nehezen alszik el.Ez nem mindig van így éjszaka pl még felkel 2szer és az egyik alkalommal van ez a (12 és 4 közöttinél fordul elő) már énekeltem neki, van olyan póz amit szeret abban van, simogattam is duruzsoltam de nagyon nehezen(2 órát is eltart)vagy egyáltalán nem sikerül.Napközben is előfordul.Kézben nincs állandóan, erre nem is akarom rászoktatni(mármint hogy úgy aludjon el).Anyukám kipróbálta a cumit de én ellene voltam bár mondta hogy látta hogy az ujját szopja na akkor inkább már a cumi.A baba tápszeres.
2009. ápr. 30. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Próbűáld a cumit, nincs abban semmi rossz, pláne, ha attól megnyugszik :-)!
2009. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Nyugodtan próbáld ki a cumit. Pláne ha tápszeres, akkor még a cumizavar sem jöhet szóba. Én is csak azzal tudtam elaltatni a babámat az elején, aztán magától leszokott róla.
2009. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Akkor most megszólalok én mint nagy cumi ellenes :) Kezdetben mást se fogsz csinálni mint a cumit pakolod vissza a szájába mikor véletlenül kiköpi és ordít érte. Jó pár hónapot várhatsz még arra, hogy saját maga visszategye a szájába. A kezét könnyebben megtalálja, és azzal is nyugtatja magát. Még a cumi állandóan a szájában lesz, az ujját nagy valószínűséggel csak akkor fogja szopni, ha fáradt. Ezenkívül sok gyerek van, aki csak egy cumit hajlandó elfogadni, másik nem jó helyette. Bajban leszel, ha elhagyod a cumit vagy szétrágta már stb. Persze a döntés a tied :)
2009. ápr. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok de a fő kérdésem az hogy hogyan altassam el, egy dolog a cumi de van más ötlet is?
2009. ápr. 30. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is cumiellenes voltam aztán 3 hét után nem bírtam tovább. Csak alvásnál használja, ritkán ébred fel rá, mert kiesik a szájából és megnyugtatja a babámat. Szegénykém cicimániás, mert álmában akkor is cumizik, amikor semmi nincs a szájában. Nagyon édes. Nyugodtan altasd kézben is. A mi kisfiunk is úgy aludt el és 2,5 hónapos korában egyik napról a másikra nem igényelte.Beteszem az ágyába amikor álmos és magától elalszik. Hosszú időt eljátszik egyedül és nem igényli, hogy fogjam. Pici még a lányod, szüksége van rád és a közelségedre. Szeretgesd még sokat. Nem fogod elrontani. Jó babázást!
2009. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 hetes!!! Az a jó, ha 3 hós koráig alakítassz ki fix szokásokat. Az altatás nállunk ekkor még cicin ment, de ha tápis, próbálhatod fekve etetni. Az egyém hanyadt is evett, de kialakíthatjátok oldalfekvésben is, és akár egy párnára mellé is teheted az üveget (Bár ebből később rossz szokások alakulhatnak ki) Nappal születése óta babakocsiban ringatom, tologatom. Kb. 1-1,5 hós volt, amikor bevezettük a leteszlek, jó éjszakát rendszert. Szívfájdító, főleg az elején, de végigalussza az éjszakát, és mostmár (11 hós) ha este felébred sem veszem fel. Ja, és ezerrel szopja az ujját :) Mi abban a rossz? :)))
2009. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szerettem volna cumit,de attól megnyugodott.Magától elhagyta 3 hónaposan.Aztán szopizta az ujját,már azt sem teszi.Most 7 és fél hónapos,simizem úgy elalszik.

De minden baba más.

2009. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is elleneztem a cumit, de sajnos nekem sem aludt el már néhány hetesen a babám. Aztán odaadtam neki a cumit, megnyugodott és elaludt. Igazából máskor nincs a szájában, csak, amikor beteszem a kiságyába és aludni fog. Egy darabig cumizik, szépen elalszik vele, kiesik a szájából és kész, alszik tovább. Azért remélem nem lesz nehéz leszoktatni róla. Mert bár csak elalváshoz cumizik, akkor is megszokássá vált.
2009. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam,hogy inkább a cumira szokjon rá,mint a hüvelykujjára,mert a cumit el lehet venni tőle (leszoktatás),de a hüvelykujját nem lehet levágni...

Én is cumiellenes voltam,amíg ezt nem olvastam...mi még csak 3 hetesek vagyunk,de amikor már látszik rajta,hogy izomból próbálja nyitvatartani a szemét,de nem tud elaludni,mert fáj a poci,akkor betoljuk neki a cumit,és már alszik is. Kb. 5 perc alvás után kiesik a szájából,de nem kel fel,hogy kéri,alszik tovább. Máskor nem is kell neki a cumi. Úgyhogy altatásra teljesen bejön neki. Próbáltuk kézben altatni,de az nem működött,ahogy letettem,felriadt és nyűgösködött tovább. Így biztosabb.

2009. máj. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!