Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitséget kérnék milyen...

Segitséget kérnék milyen módszerekkel, hogy tudnám elaltatni a babámat?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos. 3 hónapos koráig bárhol elaludt, majd 4 hónaposan elkezdődött a cirkusz. Akkor rájöttem, hogy a hordozóban ringatva el tudom altatni, de mára már ez sem jó. Látszik, hogy nagyon álmos, dörgöli a szemét, húzza a fülét, de csak sír-kiabál. Ha beteszem a hordozóba, ki akar szállni, a kiságyban ordít, a kezemben ordít, kint a babakocsiban is. Este nincs gond, elalszik magától, de a nappali alvás katasztrófa. Nem tudok már mit kitalálni. Nem a foga miatt van, azt már tudom, hogy milyen, ha azért nyűgös. Bármilyen ötletet szívesen olvasnék. Köszönöm.
2009. ápr. 30. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon hatásos a cumi, de ha az sem elég akkor a nagy ágyon altatom el és közben puszilgatom és hozzábújok. Van, hogy elsötétitem a szobát.
2009. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én lefekszem vele szemben (mindketten oldalt fekszünk) és simogatom a hátát. Ez is beválik, vagy a cumisüveget rágcsálja, attól is hamar elalszik. Próbálj meg esetleg énekelni neki, az is segíthet. Sok sikert!
2009. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Cumit használunk. Próbáltam már hogy mellé fekszem, de az sem volt jó:(
2009. ápr. 30. 11:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Még valami. Ha az éneklés nem válik be, légy passzív. Ezalatt azt értem, hogy ne beszélgess vele, de érezze, hogy ott vagy. Talán ez is segíthet.
2009. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha pedig nagyon nem bírok vele akkor kézben ringatom és sétálok vele, közben persze cumi a szájában és ha látom, hogy ragadnak le a szemei akkor lerakom a kiságyba. első voltam
2009. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor cicire raktam. Szívott belőle 3-4 "slukkot" és ha ezután raktam le a kiságyba akkor pár percen belül el is aludt.
2009. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ki fogom próbálni a javaslatokat!
2009. ápr. 30. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyémeknek például nyugalomra és sötétségre van szükségük. Tehát a szobájukban és rolló leengedve. A rendszeresség is nagyon fontos. És próbáld meg egy helyen altatni. Például nálunk délelött kiságy, délután babakocsi, este kiságy. Jó, hogy ilyen sokáig bírta a babád. Nálunk ezek a problémák már sokkal hamarabb jelentkeztek.

Mindenkinél más és más módszer válik be, ki kell tapasztalni. Sajnos nincs használati utasítás :):)

Egy 3,5 éves kisfiú és 5 hetes baba anyukája

2009. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányom nappal nem hajlandó kiságyban aludni, csak babakocsiban, meg a nagy ágyon mellettem. Lefekszünk egymás mellé, oldalt, egymással szemben, fogja a kezem és énekelek neki (már úgy unom, mindig az "Én elmentem a vásárba..." című dal jön be neki :-), és minden nap énekelem neki hónapok óta). Azért nem unom ám, tök édi, ahogy figyeli és szép lassan leragadnak a szemei :-). Próbálj esetleg te is halkan dúdolni neki.
2009. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!