Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fogzás kihathat úgy a 8,5...

A fogzás kihathat úgy a 8,5 hónapos fiamra, hogy a tejen kivül semmit nem hajlandó enni? Már nem is hizik csak stagnál. Meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelőtt még minden gyümit ettünk, épp a főzit kezdtük volna bevezetni,amikor bejött a meleg, bekaptunk egy hányásos virust, és kijött alul két fogunk. Most felül jön 3, és minden kaját elutasit, még a gyümiket is. Az a baj hogy már nagyon nehezen viselem, néha a fürdőszobában sirok.
2009. ápr. 30. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne sírj, el fog múlni! Én ugyanez átestem a fiammal, kb 6 hós volt. Semmit nem fogadott el. bőgtem, csapkodtam a konyhában, öntöttem ki a kajákat, több ezer forintnyit egy nap. nem aludtam, csak kutyultam neki az újabb és újabb kajákat, hátha megeszi. annál inkább nem. már sírt, hogy megint közelítek felé valamilyen tállal. aztán megelégeltem, és mondtam, majd ordít, ha éhes lesz, addig én nem csinálok többet semmit. Hát, nehéz időszak volt. Aztán a védőnő mondta, hogy előfordulhat, hogy egyszerűen nem hajlandó a kanalt elfogadni a fogzás miatt. aztán elkezdtem összeturmixolni neki a tápszert gyümivel. 120ml tápszert fél banánnal összekutyultam. és ezt megette. napokig mást nem is ettünk, csak ezt, cumisüvegből. és lassanként visszatért az étvágya. utána elkezdett tejpépet enni, azt is banánnal, cumisüvegből. aztán lassan belecsempésztem neki másikfajta gyümiket. És szép lassan elővettem a kanalt megint, csak néhány falatra. kb 2 hét alatt visszaállt a rend, kibújt egy felső fogacska. azóta elfogad mindent újra, bár a tápszert magában nem issza meg, csak gyümilével, de hát ez legyen a legnagyobb baj. most már megint sikerült híznunk egy kicsit. újabb két felső foga kibújt a napokban, azt megelőző napon szinte semmit nem evett, de nem is erőltettem.

Kitartás, biztos, hogy meg fog ez szűnni!

2009. ápr. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanez van velem is, próbálok a kedvében járni, de aztán minden kaját kiöntök,cumisüvegből nem iszik, gyümilevet sem, teát sem, kivagyok mint egy ló. Attól félek mi lesz ha nem lesz tejem, éhenhal a babám?
2009. ápr. 30. 08:17
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez nálunk már lassan egy hónapja tart. Emiatt is aggódok. Ha folyamatosan bújnak ki a fogai, akkor elképzelhető hogy hónapokig nem fog enni?
2009. ápr. 30. 08:19
 4/6 anonim ***** válasza:
anyatejet nem próbáltál neki lefejni, és cumisüvegből adni? mert ha ennyire szar a helyzet, akkor lehet, hogy meg kell vele kedveltetni a cumisüveget valamilyen módon, hátha tápszerre szorultok. Dokival nem beszéltél róla?
2009. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta ne izguljunk, felirt sinlacot de azt sem eszi.
2009. ápr. 30. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
hmm:-( pedig azt szinte mindegy gyerek szereti:-( Mennyit cicizik? nem lehet, hogy egyszerűen nem is éhes? próbáld meg kivárni, míg ő jelzi, hogy éhes. most már úgysem egyik pillanatról a másikra kezd ordításban kitörni, van azért türelmi időszak. akár 6-7 órát is várj, míg nem eszik, és úgy próbálj meg sinlacot vagy tápszert adni neki. vagy éppen szopizni. lehet, hogy nagyobb mennyiséget megeszik, még ha ritkábban is, de legalább egyszer-egyszer jóllakik. Hát, sajnos jobbat nem tudok tanácsolni! kitartás! Drasztikus megoldás, de kicsit "éheztesd kis" a kajára!
2009. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!