Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettegek, hogy kisbabám...

Rettegek, hogy kisbabám elkapja a Sertésinfluenzát? Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
én már napok óta olyan rettegésben élek, most is hallgattam a híradót, van már áldozata, és terjed nagyon, ráadásul német országba is van már és ott dolgozik a párom
2009. ápr. 30. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hé, nyugi, még nincs világjárvány! Németo-ban 4 regisztált esetről tudnak, mindegyik járt Mexikóban.

A vírustörzset napokon belül megkapják a hazai szakemberek és onnantól készül az oltóanyag.

Ne parázd túl a dolgot, annyi aggódnivaló van még az életben, ha mindenből ekkora gondot csinálsz magadnak, tönkremész bele, és akkor mi lesz a babáddal?

NYUGI!!!

Nekem 7 hós a lányom, és eszembe sem jut az új influenza miatt félteni az életét - bár néha, egy-egy gyalogátkelőhelynél elkel az égiek segítsége hogy átjussunk :S

2009. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, kicsit megpróbálok megnyugodni:)
2009. ápr. 30. 08:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én is félek tőle, de bízom abban, hogy csak a média veri ekkora nagy dobra. állítólag hamarosan neki állnak a védőoltás gyártásának, ha időben elkészül, használni is fog és jut is mindenkinek, akkor majd megnyugszom.
2009. ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen ezt én is hallottam h napokon belül itt a minta, de onnantól számítva 3hónap mire megcsinálják az ellenanyagot :((
2009. ápr. 30. 08:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj ezen! sokkal többet ártasz vele, hogy görcsölsz valamin, ami nincsen tulajdonképpen itt! A babád megérzi hogy feszült vagy, ő is az lesz, senkinek nem jó! A médiának és az egészségügynek ez egy jó reklámfogás ez most, kicsit feltupírozzák a dolgokat! Gondolj a madárinfluenzára, és hasonlókra! hirtelen egyik napról a másikra eltűnt, megszűnt, nem jött! Viszont akkor is pánik volt, mindenki rohangált a gyógyszertárba mindenféle vitamint vett, maszkot, cseppeket, stb! mekkora biznisz volt ez akkor!

Nem azt mondom, hogy nincs rá esély, hogy ideér, és hogy lesznek áldozatai, de azért már nem a 16. században vagyunk, hogy egy járványt ne lehessen megállítani! próbálj olyan termékeket venni, ami még véletlenül sem abból az országból származik. ennél többet ugysem tudsz tenni!

2009. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos a média nagyon fel tud tupírozni mindent és csak ijesztgetik az embereket. Gondolom nem indultok éppen Mexikóba...Nézd meg a hírekben, mindenki járt ott azok közül, vagy éppen ott él, akik elkapták. Ezen kívül azok, akik csak turistaként jártak ott és megfertőződtek, bár kórházban vannak, de javul az állapotuk. Az ha stresszelsz, nem fog segíteni és a babád is megérzi, nyugtalanabb lesz miatta, amit gondolom, nem szeretnél. A párodat se féltsd, nagyon kicsi az esélye, hogy pont találkozott volna olyan emberrel, aki megkapta, hiszen németo.-ban is csak néhány fertőzött van, azok is jártak Mexikóban. Az a kisbaba, aki az USA-ban meghalt, szintén mexikói... Gondolj csak a madárinfluenzára, mekkora hírverés volt körülötte, minden nap bemondták, hogy mondjuk Vietnamban, Thaiföldön, Kínában meghalt 1 ember..és Európában? egy sem.. Kiirtottak több tízezer szárnyast, amikről azt állították, hogy fertőzöttek, de előtte még hetekig voltak a gazdáknál és érdekes módon nem hullottak el a betegségtől..Ha fertőzöttek voltak, miért nem pusztultak? A mi környékünkön is sokan foglalkoznak libákkal, kacsákkal, itt is leöltek rengeteget és addig senki sem vette észre, hogy betegek lettek volna. Szerintem a pénz áll az egész mögött. Nézd meg a hírekben, már most, hogy hozzánk el sem ért rengetegen keresik az oltóanyagot, veszik dögivel a vitaminokat, szájmaszkokat..mekkora bevétel ez a gyártóknak?? És ha majd elkezdik gyártani az ellenszert..ha csak a gyár állami támogatását nézzük, több százmillió..és még itt sincs a betegség.
2009. ápr. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti vagyok, elfelejtettem írni. tegnap hallottam egy szerintem nagyon lényeges dolgot valamelyik híradóban: a regisztrált betegek nagy többsége otthonában gyógyul. Hát akkor nem lehet ez olyan nagyon komolyan emberről emberre terjedő vírus! itthon karanténokról beszélnek, mexikóban meg otthon gyógyulgatnak?? szerintem médiaszenzáció! közben majd hoznak egy "aranyos" törvényt a háttérben nekünk, vagy éppen megugrik az euró felfelé. ilyenkor szeretik a nagyvilág híreit felfújni, ha itthon történik közben valami, amiről nem kell annyira tudnunk.
2009. ápr. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

valójában sertésinfluenza már az 50-es évektől jelen van Mo-on.

van készültség egyébként, nem is kicsi az eü-ben, de azért érdekes, h bárki bejöhet korlátozás nélkül az országba, szóval akkora baj csak nincs...

2009. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez uolyan mint az általunk ismert többi influenza, csak arról nem írják, hogy aktuálisan mennyien haltak meg-pedig annak is van halálozási rátája (nem az életerős emberek halnak meg). Vagy az idei influenzajárványt is végigrettegted? Felfújja a média, meg a madárinfluenzás hírverés után még rémisztőbbnek tűnik ez is. Vannak sokkal rosszabb betegségek amiket a buszon is elkaphatsz...Persze ezzel nem rémisztgetni akarlak.
2009. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem, hányan is haltak meg madárinfluenzában Magyarországon...talán azért, mert senki...Nem kell felfújni a dolgokat.
2009. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!