Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki egyik...

Van itt olyan aki egyik gyerekét sem tudta szoptatni, vagy csak pár hétig?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 15:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én is voltam élet-halál között a kisfiammal terhesen, mert Hellp szindrómát kaptam és nem tudtak velem mit csinálni, csak rohangáltak...szóval tudom az érzést. De a te eseted kivételes, és kihagyás is volt, az nem ugyanaz, mint ha valaki folyamatosan szoptat, de csak bizonyos ideig tud.
2011. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ismerem a "selejtes anya" érzést és ezért sem kívánnám senkinek. (Ha már rémtörténet-verseny: a mélyvénás trombózis előtt sajna a terhességi toxikémia is ki volt pipálva.)


Nem tudom, miért gondolod, hogy "másfajta" küzdelem 10-20 ml tejtermélessel visszakapni egy két hete csak cumis-tápszeres 4,5 hetes gyereket. A tej pedig sosem dőlt belőlem és a szokásos növekedési ugrásoknál ezt újra és újra eljátszottuk a hozzátáplálásig.


Úgy gondolom, attól nem rossz egy anya, hogy ha megszakad se tud szoptatni és a babán is nagyon sok múlik. Csak - és most nem arra gondolok, amikor betegség vagy korababa.. stb. miatt nem tud valaki szoptatni - érdemes utána nézni mindennek, mielőtt teljesen dugába dől az ember lánya, mert néha olyan egyszerű, kézenfekvő dolgokon múlhat a siker, mint a hiányos tájékoztatás.


Szóval nem állt szándékomban látatlanba ítélkezni, becsszó, csak segíteni akartam, hátha másnak is beválik, ami nekem bevált. Uff :)

2011. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem nem sikerült és borzasztó lelkiismeretfurdalásom van még mindig pedig 1 éves múlt a kisebbik. Annyira pocséknak érzem magam ebből a szempontból hogy azt leirni nem lehet.

1.-nél (10 éve) ott szivta szegénykém véresre de bizony nem volt semmi benne és nem is indult meg. A 2.-nál úgy ahogy elindult de azt meg nem akarta elvenni a babám hiába próbálkoztak a nővérek rátenni, igy orditott a gyerek vele együtt meg én. A 3. na ő meg folyton a mellemen csüngött, szépen meg is indult, örültem is, csak nem tudta szivni olyan gyengécske volt és mindig elaludt. Igy aztán mint a másik kettőnél is bekeményedett a mellem (ami aztán a végét jelentette mindegyiknél) nem sikerült a fejővel lefejnem és ahogy utána a keményedés eltűnt vele a tejcsi is. Na 1,5 hónapig ugyan legalább őt, egy kis desszertnek kapott, de olyan étkes volt hogy muszáj volt tápit adnom, aztán etetés után rátettem mindig akkor kiszivta ami benne volt, ennyi.

Most is sokat töprengek rágódok rajta, tudom hogy többet kellett volna tennem hogy feltornázzam, sajna nem volt segitségem aki megmondta volna hogy mit tegyek ennek érdekében. :(

2011. okt. 10. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!