Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az, amikor egy babának...

Milyen az, amikor egy babának nincs napirenje?

Figyelt kérdés

Hol este fürdeted, hol reggel? Van olyan nap, amikor nem alszik csak játszk és fordítva? Néha éjszaka 5-ször eszik nappal meg csak egyszer?

Nekem mindhárom babám napirendet követett. El sem tudom képzelni, hogy hogy lehetne másképp.


2009. ápr. 29. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekemhez órát lehetett volna állítani. 4 hónapja megszületett a második fiam, azóta semmit nem tudok csinálni. Nincs napirendje. Na jó, ennyire nem durva, mint ahogy te írod, de hol alszik 20 percet, hol 2 órát, hol meg egy percet sem. Nem tudunk sehova sem elmenni, mert nem tudom, hogy abban az időben épp ébren lesz, vagy mélyen alszik. Próbáljuk a fürdetést és az alvást legalább azonos időben csinálni, de nagyon nehéz. Egyszer reggel már 7-kor felkel, máskor 9-kor még javában durmol.
2009. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Mindössze pl. igény szerint szoptatod, ő nem akkor akar enni, mikor te elképzeled, így a séta is csúszik, mert ugye éhesen nem mersz vele elindulni. Nem kényszerítem rá az alvást, akkor alszik, mikor akar. Pl. hétvégén csak beülünk az autóba, elmegyünk ide-oda délelőtt, azt szinte végigalussza, akkor hiába erölteted a déli alvást. :)))

Természetesen este fürdik és nem éjfélkor kel, hanem reggel 6-7 körül. Köszöni, így is kiegyensúlyozott baba.(én meg mama) :)))

2009. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem követtem soha semmi napirendet, a babám sem. Igény szerint szoptatok, van, hogy 10ig alszunk, van, hogy 10kor még fent van. A fix a fürdés 8 körül. Nagyon kiegyensúlyozott baba, alig sír néha és nekem is jobb így, hogy tudom em kell az órának éljek, csak a babám és a saját igényeimnek.
2009. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És még vlm. Mi is játszunk, alszunk, sétálunk, de nem úgy pl, hogy 3 óra van, na akkor irány játszani. Én olyan típusú ember vagyok, aki ettől rövidtávon bedilizne :-)
2009. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát Nálunk sincs fix napirend, de, hozzáteszem, az Én kislányom alakítja a dolgokat igénye szerint. Én igény szerint szoptatok, akkor eszik, amikor kér, nem amikor "óra szerint kéne". Persze, vannak dolgok, amiket mindig ugyanúgy ugyanakkor csinálunk, pl.: esti fürdés/evés/lefekvés rituálé. De ezt is Ő alakította ki, szinte jelzi, hogy idő van, Ő már enne és aludna stb. És tökéletesen kiegyensúlyozot, mosolygós baba. Akkor alszik, amikor Ő akar, ezt szerintem sem lehet erőltetni. Annak ellenére, hogy Én meg sem próbáltam erőszakkal napirendet kialakítani, Ő a következőt alakította ki magának: reggel 7:30-8:00 között ébredés, szopizás több körben, 10 óra körül eldől egy fél órára, aztán megint szopizások, játék stb. Aztán fél 2-2 körül eldől megint és alszik 3.5-4 órát. Este 9-ig szopizás, amikor csak kér, meg játék, séta, ilyenkor szoktunk elmenni itthonról, vagy esetleg délelőtt. Este 9-kor fürdés, szopizás, és magától elalszik, nem kell altatni, úgy 10 óra körül.
2009. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokból ítélve nem ugyanazt értjük napirend alatt. Én a napirendet nem órarandként fogom fel. Nem az idő a lényeg benne, hanem az, hogy van benne rendszer. Bizonyos dolgokat bizonyos dolgok követnek. Szóval alvás után játék, aztán evés és újra alvás. Ilyesmi. Természetesen én sem próbálom megetetni a babát, ha álmos csak azért, mert pl.: 6 óra van. És nem is keltem fel, ha alszik, mert játékidő van. Ha ezt gondoljátok azokról, akik napiren szerint élnek, akkor szerintem nagyot tévedtek. Lehet, hogy mindannyian ugyanúgy csináljuk csak máshogy hívjuk.

Egyébként én is azt vettem észre, hogy a babák szeretik tudni, hogy most mi következik. Látszik, hogy tudják, hogy most fürdés jön vagy csak pelenkázás. Ezért nem tudom elképzelni a napirend nélküli babákat.

2009. ápr. 29. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!