Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegesít, hogy mindenki azt...

Idegesít, hogy mindenki azt mondja, fehér a babám. "Tán nem jártok levegőzni? " kérdik, majd hozzáteszik, napoztassam többet. Egy 5 hós, nyarat még nem látott baba bőrének barnának kell lenni?

Figyelt kérdés
Különben is, ha süt a nap , bekenem napvédővel...
2009. ápr. 29. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindannyian fehér bőrűek vagyunk. Értem itt a férjem és a két gyereket. Soha nem érdekelt, hogy fehér a bőrük, sosem napoztatom őket, mert nem is szabad. Inkább jó alaposan bekenem őket naptejjel, nehogy leégjenek.

Aki meg ilyen megjegyzéseket tesz, az menjen ő maga 40 fokos melegben napra majd nyáron!

Egyébként egy 5 hónapos babának nincs szüksége tűző napra! Óvd őt a káros sugaraktól, s ne érdekeljen, hogy fehér a bőre!

2009. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Àh ne figyelj ezekre.Az én lányom is fehér.Hát még én.

Lényeg bekened napvédövel,van napernyö,sapi kész.

Mindenki mondd amit akar.

2009. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! küld el őket melegebb éhajlatra,pl mondd azt, hogy nem kaptatok időpontot a szoliba vagy valami hasonlót,de ne idegesítsd magad a hülyéken
2009. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 naposan vérátömlesztést kapott, azóta mindenki azzal riogat, hogy vérszegény mert olyan sápadt, meg biztos nem levegőzik eleget. Férjemnek hófehér bőre van, én se vagyok sötétbőrű a gyerek se lesz az. Ne napoztasd, mert csak le fog égni. Ne törődj az okoskodókkal. Ilyenkor én azt szoktam mondani, még jó hogy van fehér bőrű gyerek is a környéken....
2009. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne foglalkozz a megjegyzésekkel!

Nálunk is ez volt a divat, folyton "cseszegettek", hogy milyen fehér a kisfiam. Holott én rengeteget sétáltam vele, akár sütött a nap,akár nem.

Egy ekkorka babának még nem kel, hogy napsütötte barna színe legyen. Meg különben is, a lényeg, hogy kend be minél magasabb faktor számú napvédővel, mert ha leég a bőre, nagyobb baja lesz, mint néhányan gondolnák.


Férjem, és én is világos bőrűek vagyunk, a gyermek sem lett "fekete". Én olyannyira fehér vagyok, hogy hiába jártam régen szoláriumba, nem fogott meg, hiába feküdtem a napon, az sem fogott meg. Úgyhogy mint a mentőautó, olyan vagyok :S

A gyerek is, de nem érdekel. A lényeg, hgy egészséges és szép bőre legyen, nem pedig beteg, piros, agyonégett, barnult....

2009. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont fordítva van. Hiába eltakarom a babámat a naptól, bekenem 50 faktorossal, mégis tök barna az arca, nem is értem, hogyan. Ezzel jön mindenki: "nem kéne napoztatni, mert árt neki". Úgy látszik semmi nem jó az embereknek!!

Ne napoztasd a babádnak, nem jó ez a nap :(

2009. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg pont az ellenkezőjével gyanúsítottak meg, teljesen megbotránkozva hördült fel a védőnő, hogy napoztatom a gyereket? Pedig mi is fehér bőrűek vagyunk, folyton kentem naptejjel a bőrét, szinte rejtegettem a nap elől (babakocsin kupola lehúzva+napernyő), játszótérre csak kora reggel és délután mentünk, mikor már árnyékos volt az egész játszó, stb.

Így is "bebarnult" a gyerekem a levegőtől és a szórt fénytől. Ne aggódj, ti is így lesztek vele, addig meg ne foglalkozz az okosokkal... látod, se így se úgy nem jó, ha akarnak úgyis belekötnek valamibe!

2009. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi!

Én is 50 faktorossal kenem és közvetlen napnak nem teszem ki. Talán azért mondogatják, mert nálunk a férjem barnább bőrű. Hát én meg fehér vagyok... rám ütött.

2009. ápr. 29. 13:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is fehér bőrű, ráadásul séta alatt napernyőt nyitok neki, mert zavarja a szemét a nap. Alapban én is a párom is, és a nagyobb fiam (aki rengeteget van levegőn) fehér bőrűek vagyunk. Ne törődj vele, valamit úgyis mindig beszólnak az emberek, ha nem ezt akkor mást.

Nálunk ma az volt, jaj nincs még egy foga sem szegénykének? (8 hónaposak vagyunk) - nics, majd kinől:))

Jó babázást!

2009. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vashiányra nem gondoltál? kisfiam arca is tök fehér volt. doki megnézte a vas szintet és kiderült elég nagy vashiánya van. pedig terhesség alatt nekem nem volt vashiányom, mégis szedtem a vasat....

3 hónapja kapja a Maltofler cseppet, jövő héten nézzük meg újra, hogy áll a szintje. azóta az arca is pirospozsgás lett.

2009. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!