Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit gyarapszik egy csecsem...

Mennyit gyarapszik egy csecsemő testsúlya a hónapok elteltével?

Figyelt kérdés
Valahol találtam egy ilyen táblázatot, de eltűnt. Ha valaki tudja, linkelje be. Köszi
2009. ápr. 29. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos linket küldeni nem tudok, de egy könyvből kiírom: 1. hónap: általában +500g a születési súlyhoz viszonyítva. 1. negyedév: átlagos napi súlygyarapodás 28-30g. 2. negyedév: napi 20g. 3. negyedév: napi 15g és a 4. negyedévben már csak átlagosan napi 12g. Persze a súlygyarapodás is babánként változó, ezektől az adatoktól igen nagy eltérések is lehetnek, hiszen "átlagos gyerek" nem létezik. Minden jót!
2009. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
heti 200 gr.az elso honapokban!
2009. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kicsi lányom az első hónapban kereken 1 kilót hízott. (Szoptatom)
2009. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A kisfiam 15 hetes, és mintha kevésbé gyarapodna, mint eddíg. 3830-al hoztam haza a kórházból és jelenleg 6510 g, de a múlt héten csak 18 dekát hízott.
2009. ápr. 29. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, a 18 deka 1 héten nagyon szép teljesítmény! Az első hónapokra azt szokták mondani, hogy a heti 12-25 deka hízás normális. Tehát a te babád az arany középutat választotta.. Bőven elég ennyi is :)) Minden jót!
2009. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem is aggódnék, de 3 napja ismét megébred éjjel enni. Utoljára 9 hetesen csinált ilyet. Nem tudom, hogy mire véljem.
2009. ápr. 29. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!