Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Télen fagyasztottam le nyersen...

Télen fagyasztottam le nyersen sütőtököt, odaadhatom majd a babámnak?

Figyelt kérdés

Kb decemberben fagyaszthattam le, sajna dátumot nem írtam rá, jó még szerintetek? és először olvasszam ki, vagy egyből mehet a sütőbe?

5,5 hós a babám, még nem tartunk a sütőtöknél (ezért vagyok ilyen tudatlan), csak most jutott eszembe, hogy milyen jó lesz!


2009. ápr. 28. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Én a babának vennék frisset...Ezt meg megsütném magamnak talán...
2009. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szia, én nem merném odaadni.Állítólag fél évig jó a mélyhűtőben, de én az 1 hetes lefagyasztott anyatejet sem mertem odaadni.Kényes vagyok ilyen dolgokban.
2009. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aha.. akkor nem adom oda.

Nagyon köszi a válaszokat!

2009. ápr. 28. 22:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyanígy csináltam (télen lefagyasztottam) és most pár hónap múlva odaadtam a kisfiamnak. Miért is lett volna baja tőle, -18 fokon, a mélyfagyasztóban nem romolhat meg a lefagyasztott zöldség. Egyébként úgy csináltam, hogy felolvasztás nélkül rögtön beraktam a sütőbe (tepsiben). Amikor megsült, főtt burgonyával és főtt marhahússal turmixoltam össze. Nagyon finom lett. Igaz, nekem már idősebb a kisfiam, de már 7-8 hónaposan is adtam neki az így fagyasztott tökből. Amúgy - mivel én főzök neki 5-6 hónapos kora óta - szinte mindent fagyasztott zöldségből csináltam neki eddig.

1 éves kisfiú anyukája

2009. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

Én megsütve+pürésítve fagyasztottam le a télen egy csomó adag sütőtököt, most 7 hós a babám, hetente 2x kap belőle, és eddig semmi baja nem lett.

(olvasztás nélkül megy a sütőbe, jól átforrósítom, aztán keverem össze a többi alapanyaggal)

De ha te nem mered odaadni a babádnak, akkor is felhasználhatod magatoknak, nagyon finom leveseket, muffinokat stb lehet készíteni...

2009. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!