Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik maguk főznek a...

Anyukák akik maguk főznek a babáiknak, milyen olajat raktok a főzelékhez?

Figyelt kérdés
A sima olivaolaj is jó, vagy vegyek kukoricaolajat? Esetleg van valami spec.babáknak való?
2011. okt. 5. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én olivaolajat használok, amióta csak elkezdtük a főzeléket. Teljesen jó, de pl. Olaszországból már kaptam kimondottan babáknak való olivaolajat. Nem tudom, mi volt a különbség, de ott nagy kultusza van az ilyesminek.
2011. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is olívaolajat használok. Mi Floriol olívaolajat szoktunk venni, de szerintem bármelyik natúr jó lehet.
2011. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem szükséges semmi extra... A végén a kész főzelékbe keveritek? Mennyire kell utána összefőzni/melegíteni? És kb. mennyit tegyek úgy 2 dl főzelékbe?
2011. okt. 5. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Kb. 1 teáskanálnyit szoktam bele tenni. Volt hogy utána kevertem hozzá, volt, hogy már főzés közben.

Nem szoktam külön melegíteni. Ha a főzelék hőmérséklete már jó, akkor csak belekeverek egy kis olajat és már eheti is a lányom.

2011. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. okt. 5. 12:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Na tessék, mindig tanul az ember :)))

Még nem kezdtük el a hozzátáplálást, de sokat olvastam. Még sehol nem olvastam, hogy olajat is kell tenni a főzelékbe. Azt hittem csak meg kell főzni és turmixolni. Akkor tegyek bele majd olajat is???? A babaszakácskönyvek sem írják.

Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de most kicsit megzavarodtam :)

2011. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én sem tudtam, kaptam egy könyvet (Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve), szuper jó, abban olvastam, hogy hidegen sajtolt olajat is kell tenni bele (a zsírban oldódó vitaminok miatt), és a védőnőm is felhívta rá a figyelmemet, csak a részleteket felejtettem el megkérdezni...:@
2011. okt. 6. 10:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, a könyv 1 hónappal a natúr főzelék bevezetése után ajánlja az olajjal való dúsítást.
2011. okt. 6. 10:40
 9/9 anonim ***** válasza:

6-8 hótól ajánlják az olaj bevezetését.

Én is először csak simán adtam neki a főzelékeket, megismerte őket, megszerette, és csak később tettem bele neki olajat is.

2011. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!